SGK Haftası kutlandı « Hatay Yeni Haber Gazetesi

1 Ekim 2022 - 02:54

SGK Haftası kutlandı

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla İl Müdürü Hamit Bal’ın öncülüğündeki kurum temsilcileri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

reklam
SGK Haftası kutlandı
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2021 - 18:21

44 views
reklam

SGK Haftası kutlandı

Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla İl Müdürü Hamit Bal’ın öncülüğündeki kurum temsilcileri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.


Çelenk sunma töreninin ardından günün anlam ve önemine yönelik açıklama yapan SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal, “Sosyal Güvenlik, insanların gelirlerine bakılmaksızın toplum huzurunu ve refahını bozan sosyal tehlikelerin verdiği zararlardan “insan hakkı” ve esas itibariyle de “devlet görevi” olarak primli ya da primsiz sistemlerin kullanılması, kişilerin sosyal tehlikelerin zararından kurtarılma güvencesidir. Bu yıl 16-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Sosyal Güvenlik Haftasına; Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile etkinliklere başlanılmış olup; pandemi kuralları çerçevesinde işyerleri ve paydaş ziyaretleri yapılarak, sosyal medya ve basın yayın kuruluşları vasıtasıyla bir hafta boyunca sürekli gündem oluşturacak şekilde kamuoyunda sosyal güvenlik bilincini arttırmaya yönelik bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetler yapılacaktır. Yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde sosyal güvenlik kapsamında olmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır.


BAL: SGK HAFTASI’NI KUTLUYORUM
Sosyal Güvenlik Haftası etkinliklerimiz içerisinde kayıtlı çalışmanın önemi vurgulanarak tanıtımlara ağırlık verilecektir. Sosyal güvenlik reformu kapsamında hayata geçirilen genel sağlık sigortası sayesinde toplumun %99’luk kesimi devlet güvencesi ile sağlık sigortasına sahip olmuş, sigortalı olarak çalışanların dışındakiler de cüzi bir prim ödemesi ile sağlıktan faydalanma imkanına kavuşmuşlardır. Genel sağlık sigortasının bir diğer önemli kazanımı ise karşılanan sağlık hizmetlerinin kapsamının genişletilmesi olmuştur. Sosyal Güvenlik Kurumunun sağlık sigortası kapsamında hastanelere, eczanelere ve sigortalılara sunduğu hizmetler sayısızdır, özellikle pandemi döneminde sağlık hizmetlerine kolay ulaşmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Tüm personelimiz ile vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı arttırarak hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bu vesilesiyle, çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutlarım” ifadelerini kullandı.

REKLAM

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam