ÖMER ERDAL ÇELİK: “AZ ZAMANDA ÇOK İŞ YAPIP MODERN KIRIKHAN’A KAVUŞACAĞIZ. İNANIYORUZ, KARARLIYIZ, BAŞARACAĞIZ.” « Hatay Yeni Haber Gazetesi

19 Temmuz 2024 - 09:21

reklam

ÖMER ERDAL ÇELİK: “AZ ZAMANDA ÇOK İŞ YAPIP MODERN KIRIKHAN’A KAVUŞACAĞIZ. İNANIYORUZ, KARARLIYIZ, BAŞARACAĞIZ.”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ömer Erdal Çelik, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

ÖMER ERDAL ÇELİK: “AZ ZAMANDA ÇOK İŞ YAPIP MODERN KIRIKHAN’A KAVUŞACAĞIZ. İNANIYORUZ, KARARLIYIZ, BAŞARACAĞIZ.”
Son Güncelleme :

17 Haziran 2024 - 15:27

158 views
ÖMER ERDAL ÇELİK: “AZ ZAMANDA ÇOK İŞ YAPIP MODERN KIRIKHAN’A KAVUŞACAĞIZ. İNANIYORUZ, KARARLIYIZ, BAŞARACAĞIZ.”
Kırıkhan Belediye Başkanı Ömer Erdal Çelik, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Değerli Hemşerilerim,
Yaşadığımız 6 Şubat asrın felaketi dolayısıyla çok zor bir süreçten geçtik. Şahsım ve ekibim olarak bu sürece kayıtsız kalmamız mümkün değildi. Bu vesile ile yeni ve modern bir Kırıkhan sevdası ile yola çıktık. Sizlerin teveccüh ve destekleri bizim en büyük gücümüz oldu.

Yükümüzün ve sorumluluklarımızın farkındayız. Hamdolsun, iki ay gibi kısa bir sürede bütün birimlerimiz ile ilçemizin her noktasında, her sokağında gece-gündüz demeden çalışıp ilçemizi toparlamaya çalıştık ve çalışıyoruz.
Öncelikle belediyemizin işleyişindeki aksaklıkları giderdik. Değerli hemşerilerimizin sabrı ve destekleri ile şu ana kadar:
– Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle 4500 ton sıcak asfalt yama ve 10.000 metrekare kilit taşı kullanarak ilçemizin birçok cadde ve sokağındaki çukurları kapattık. Çalışmalarımız halen sürmekte.
– 18 aracımızın tamir, onarım ve bakımlarını yapıp yeniden hizmete sunduk.
– Kaldırımlarımızı onarıp ihtiyaç durumuna göre yeni kaldırımlar yaptık.
– Park ve Bahçe Müdürlüğü ekiplerimizle yeni refüjler yapıp onarılması gereken refüjleri onardık ve yeşillendirme çalışmaları ile ilçemizi kötü görünümden kurtarmaya çalıştık. Bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor.
– 30 adet parkımızın içindeki çadırları söküp temizledik, gerekli bakım ve onarımlarını tamamladık. Yeşillendirme çalışmalarımızı da tamamlamak üzereyiz. Kısa bir süre sonra oyun parklarımıza oyuncaklar kurarak çocuklarımızın eski neşeli günlerine dönmesini hedefliyoruz.
– Hayırsever vatandaşlarımızın ve belediyemizin katkılarıyla birçok camimizin yeniden yapımına başlandı.
– Halkımızın huzurlu ve sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz denetimleri arttırdı. Semt pazarlarının düzenli hale getirilmesi, sağlık ve hijyen denetimleri, marketler, fırınlar ve lokantaların hijyen ve ruhsat denetimleri rutin olarak devam ediyor. Ayrıca kaldırım işgalleri konusunda hassas denetimlerimiz de sürüyor. Halkımızın huzurunu bozan dilencilere asla taviz vermiyoruz. Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan pazarında gerekli denetim çalışmaları yapılmış ve kurban kesim noktaları belirlenmiştir.
– Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemiz genelinde rutin çöp toplama, yol süpürme ve benzeri bütün temizlik hizmetlerini eksiksiz yerine getirmektedir.
– Kültür ve Sosyal Müdürlüğümüzle, özellikle çocuklarımız başta olmak üzere konteyner kentlerde sinema etkinlikleri, Gazella Gazelle Korosu ile halk müziği konseri, okullarda diş sağlığı etkinlikleri gibi birçok sosyal ve kültürel hizmet verdik. Bu tür hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecektir.- Çevre ve İklim Değişikliği Müdürlüğümüz vasıtasıyla sokak hayvanlarımızın aşıları ve diğer bakımları yapılmaktadır.
Değerli Hemşerilerim,  Bütün bu hizmetlerimiz geçici çözümlerdir. Hükümetimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Öntürk’ün de destekleri ile altyapı çalışmalarımız başta olmak üzere diğer kalıcı hizmetlerimizi kısa sürede hayata geçireceğiz. Yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin destekleri ile kalıcı konutlarımızın 1. ve 2. etaplarının kuraları çekildi. 3. etap çalışmalarımız devam etmekte olup, akabinde diğer etap çalışmaları da sürdürülecektir.
Değerli Hemşerilerim, Sizlerin sabrı, destekleri ve duasıyla, bizim de adaletli ve gayretli çalışmalarımızla hep birlikte el ele ayağa kalkacağız. İnanıyoruz, kararlıyız, kendimize güveniyoruz. Çalışa çalışa başaracağız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam âleminin, ülkemizin, milletimizin ve bütün hemşerilerimizin mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, Kurban Bayramının İslam ve insanlık âlemine, ülkemize, milletimize ve bütün hemşerilerimize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.