HATSU’dan Başkan Karataş’ın iddialarına cevap « Hatay Yeni Haber Gazetesi

6 Aralık 2022 - 13:29

HATSU’dan Başkan Karataş’ın iddialarına cevap

Hassa Belediye Başkanı Sayın Mehmet Karataş’ın bazı basın yayın organlarında HATSU ile ilgili yönelttiği ifadelere ve kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik açıklama yapma gereği duyulmuştur.

reklam
HATSU’dan Başkan Karataş’ın iddialarına cevap
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2021 - 15:22

50 views
reklam

HATSU’dan Başkan Karataş’ın iddialarına cevap

Hassa Belediye Başkanı Sayın Mehmet Karataş’ın bazı basın yayın organlarında HATSU ile ilgili yönelttiği ifadelere ve kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik açıklama yapma gereği duyulmuştur.

reklam

Belediye Başkanı Sayın Karataş’ın “8 yıldır HATSU, Hassa’ya hiç hizmet yapmadı.” ifadelerini üzüntüyle ve yapılan hizmetleri inkar etme çabası da şaşkınlıkla karşılanmıştır.

Hassa ilçesine 2014-2021 yılları arasında içme suyu şebekesinden deposuna, kanalizasyondan arıtma tesisine kadar önemli yatırımlara imza atılmış olup hazırlanan yeni projelerin hayata geçmesi için de çalışmalar devam etmektedir.

Hassa ilçesinde sağlığa zararları bertaraf etmek, su kayıplarını önleme, daha sağlıklı iletmek ve su seviyesini güçlendirmek için 7 yılda 124 bin 903 metre içme suyu şebekesi, 5 adet yeni içme suyu deposu ve 12 adet içme suyu sondaj çalışması gerçekleştirilmiştir.

Atık suların meskenlerden tahliye edilmesi, Amik Ovası’nın zarar görmesini önlemek adına 57 bin 850 metre atık su hattı çalışması gerçekleştirilmiş ve atık suların arıtımını sağlamak için de HATSU’nun yoğun girişimleri neticesinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’ndan(UNDP) elde edilen hibe ile Hassa Atıksu Arıtma Tesisi kazandırılmıştır.

2014’den bugüne kadar Hassa ilçesinden kurumumuza iletilen 10.885 adet içme suyu, 5.682 adet kanalizasyon hattı problemi de çözüme kavuşturulmuştur.

Hassa’ya 2014’ten bugüne kadar toplamda 28.753.647 TL yatırım harcaması gerçekleştirilmiştir.

Yapılması Planlanan Çalışmalar

Akbez Kanalizasyon Şebekesi projesi hazır olup yapım işi için finansman temini MADAD ek hibe kapsamında değerlendirilmek üzere fizibilite çalışmaları devam etmektedir.

Merkez, Ardıçlı, Aktepe, Gazeluşağı, Sugediği ve Büyükburç mahallelerine ait yıpranmış ve kullanılamayacak durumdaki depoların yıkılarak yeniden yapımı için etüt, proje, yaklaşık maliyet ve ihale çalışmaları yapılmaktadır.

Aktepe, Alt Küreci, Ardıçlı, Gülkent, Buhara mahallelerinin kanalizasyon ve içme suyu şebeke projesi hazırlanmış olup finans temini için JICA III kapsamında sunulmuş ve onayına müteakip yapımına başlanılacaktır. Kredi kapsamında değerlendirilmek üzere fizibilite çalışmaları devam etmektedir.

Söğüt Mahallesi’nin içme suyu şebeke projesi hazırlanmış olup finans temini için JICA 2 ek kapsamında sunulmuş ve onayına müteakip yapımına başlanılacaktır. Kredi değerlendirilmesine esas fizibilite çalışmaları devam etmektedir.

Üst Küreci, Demrek ve Yuvalı mahalleleri kanalizasyon şebekesi projesi hazır olup finansman teminine müteakip çalışmalara başlanacaktır.

reklam

GİZLİLİK İLKELERİ
www.hatayyenihaber.com’un tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları www.hatayyenihaber.com’a aittir. www.hatayyenihaber.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar www.hatayyenihaber.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
www.hatayyenihaber.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. www.hatayyenihaber.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir
PRİVACY POLİCY
We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the www.hatayyenihaber.com. However, sometimes the www.hatayyenihaber.com uses third parties to process your information. www.hatayyenihaber. comrequires these third parties to comply strictly with its instructions and the www.hatayyenihaber.com requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the www.hatayyenihaber.comwe sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the www.hatayyenihaber.com and its services. When you use www.hatayyenihaber.com online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the www.hatayyenihaber.com cookies section of our full Privacy Policy.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam