DSP Hatay’da Ali Kaya dönemi sürüyor « Hatay Yeni Haber Gazetesi

4 Ekim 2023 - 14:17

DSP Hatay’da Ali Kaya dönemi sürüyor

Demokratik Sol Parti’nin İskenderun’da gerçekleşen olağan kongresinde seçime tek aday olarak giren Ali Kaya, DSP Hatay İl Başkanlığı’na yeniden seçildi.

reklam
DSP Hatay’da Ali Kaya dönemi sürüyor
Son Güncelleme :

27 Haziran 2021 - 13:32

207 views

DSP Hatay’da Ali Kaya dönemi sürüyor

Demokratik Sol Parti’nin İskenderun’da gerçekleşen olağan kongresinde seçime tek aday olarak giren Ali Kaya, DSP Hatay İl Başkanlığı’na yeniden seçildi. İskenderun’da gerçekleşen kongreye DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, DSP İlçe başkanları ile seçkin davetli topluluğu katıldı. Genel kurul İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını DSP İl Başkanı Ali Kaya yaptı.


KAYA: DSP ULUSAL SOLUN TEK ADRESİDİR
Kaya konuşmasında, “Onursal Başkanımız Bülent Ecevit’in bize bıraktığı mirası devam ettireceğiz. DSP’li demek, ulusalcı ve Atatürkçü demektir. DSP’li demek işçi, emur, köylü ve emekçi demektir. DSP’ye saldıranlar DSP’nin ulusal solun tek adresi olduğunu bilmeliler. Kongremize katılan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


AKSAKAL: DSP’Yİ TBMM’YE ELBİRLİĞİYLE TAŞIYACAĞIZ
Kaya’nın ardından konuşan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları ve çözüm önerilerini her gün halkımızla paylaşıyoruz. Gerekirse bir kuru simitle günü geçireceğiz, otobüsümüzde yatacağız. Ama DSP’yi TBMM’ye el birliğiyle taşıyacağız. DSP’nin parlamentoda olduğu dönemde bir nezaket ortamı vardı. Ama şimdiki ortam böyle değil. 1,5 yıldır mücadele ettiğimiz covid-19 pandemisi tüm insanlığı esir aldı. Uluslararası alanda aşı çalışmalarında ulaşılan başarılı çalışmaları ve ülekmizde aşının yoğun şekilde uygulanması umutlarımızı güçlendirmiştir. Bilinmelidir ki tüm pandemilerde insanlık yanlızca aşıyla korunmuştur.

Herkese aşılarını yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Parlementoda bulunan muhalefetin hiçbiri 41 senede devleti yönetmedi. Bu yüzdendir ki iktidar sözcüleri CHP’yi ezmeye çalışıyor. 20 senedir ülkeyi siz yönetiyorsunuz. Biz AK Parti’ye ülkeyi devrettiğimizde o günkü asgari ücretle 9 çeyrek altın alınıyordu. Bugünkü asgari ücretle 2,5 çeyrek altın alınıyor. Eğer iyi ekonomi buysa eksik kalsın sizin ekonomi anlayışınız. Sabah-akşam ABD, AB, pandemi, terör diyoruz. Ama halkın sorunlarına yönelen yok. Gençlerin yok olan 1,5 yıllık eğitim hayatını düşünen yok. Bizim için aslolan halkımız, devletimizdir” ifadelerini kullandı.

AŞKAR: BİZ DSP’LİLERİN VİCDANI DAİMA RAHAT OLACAKTIR
DSP İskenderun İl Başkanı Michael James Aşkar, “Biz demokratik solcular adaletin, emeğin ve hürriyetin teminatıyız. Nazım Hikmet’in dediği gibi Yaşamak, bir ağaç gibi tek ve hür
Ve bir orman gibi kardeşçesine
Bu hasret bizim… Musa gibi konuşup firavun gibi yaşayanlara sesleniyorum. Elbet bir gün devriniz sona erecektir. Unutmayın ki her sabahın bir sahibi vardır. Hz. Ali’nin dediği gibi bin kere mazlum olmak, bir kere zalim olmaktan iyidir. Ama gelinen noktada bireyler arasında çifte standart ve hak kaybı had safhaya ulaşmıştır. Oluşabilecek sosyal patlamanın vebali kimler üzerinde kalacaktır.

İnsanları Allah’a emanet etmek güzeldir ama vicdan terazisini gözetmek daha da güzeldir. Hayatta daima gerçekleri savunun. Takdir eden olmasa bile vicdanına hesap vermekten kurtulursun. Biz Demokratik solcuların vicdanı her daim rahat olacaktır. Deniz Gezmiş’in son mektubundaki veda cümlesiyle konuşmama son veriyorum. “Sizleri devrimciliğimin olanca ateşiyle kucaklarım” ifadelerine yer verdi.


Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Seçime tek aday olarak giren İl Başkanı Ali Kaya, yeniden Demokratik Sol Parti Hatay İl Başkanı seçildi. İl kongresi, günün anısına çekilen fotoğrafla sona erdi.

GENEL BAŞKAN AKSAKAL HATAY’DA TEMASLARDA BULUNDU

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, partisinin Hatay il kongresine katılmak üzere İskenderun’a geldi. Aksakal, kentte sırasıyla, İskenderun Ticaret Odası, Esnaf Odası, Gazeteciler Cemiyeti ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilciliği’ni ziyaret etti. Ayrıca, kent gezisi sırasında esnafı da ziyaret eden Aksakal, esnafın ve toplumun her kesimden halkın sorunlarını dinledi.

reklam

Kaya’nın başkanlığındaki il yönetim kurulunda Ali Bıkmaz, Ali Koku, Eşref Beşkardeş, Figen Satar, Hüseyin Temizkan, Meral Suner, Necati Asma, Selma Cüzdan, Hanna Dağlıoğlu ve Fatih Yalçın yer aldı.

Haber-Foto: Levent AŞKAR

REKLAM

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.