DEVA Antakya’dan Abdullahoğlu’na ziyaret « Hatay Yeni Haber Gazetesi

6 Ekim 2022 - 07:58

DEVA Antakya’dan Abdullahoğlu’na ziyaret

Kısa adı DEVA olan Demokrasi ve Atılım Partisi Antakya İlçe Başkanı Uğur Çakılı, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

reklam
DEVA Antakya’dan Abdullahoğlu’na ziyaret
Son Güncelleme :

11 Haziran 2021 - 9:40

49 views
reklam

DEVA Antakya’dan Abdullahoğlu’na ziyaret

Kısa adı DEVA olan Demokrasi ve Atılım Partisi Antakya İlçe Başkanı Uğur Çakılı, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. DEVA Partisi olarak aralarında Hatay’ın da bulunduğu 48 ilde örgütlendiklerini ve Kurban Bayramı sonrasında kongrelerine başlayacaklarını belirten Başkan Uğur Çakılı, partisinin tarım politikası hakkında da açıklamalarda bulundu.

reklam

ÇAKILI: TÜRKİYE’NİN DEVA’SI HAZIR

Parti üyeleri Metin Güney, Halit Karagülle ve Fethullah Gazioğlu ile birlikte Abdullahoğlu’nu ziyaret eden Başkan Uğur Çakılı,  DEVA Partisi olarak Tarımda kendi kendine yeten bir ülkenin DEVA’sının hazır olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Sayın Genel Başkanımızın tarıma ilişkin çiftçiye 7 vaadiyle biz Türkiye’de yeniden üretimi canlandıracağımıza inanıyorum. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın ilk vaadi çitçiye borçlarını en az 2 yıl faizsiz erteleyeceğiz. Ardından, ÖTV’yi geri vereceğimiz gibi, çiftçilerin kullandığı gübrenin maliyetine yüzde 50 destek vereceğiz. Vaatlerimiz arasında, artık çiftçilerimize haciz gelmeyecek, çiftçiye elektriği daha ucuza vereceğimiz gibi, tarım destekleri aynı içinde ödenecek, sadece aracıların değil çiftçinin de kazanmasını sağlayacağız. Bu arada Hayvancılıkla ilgili yine 10 vaadimiz var, Kuraklığın ve sulamanın projelerine yönelik tarımdaki dönüşümle birlikte Türkiye’yi kendi kendine yeten ülkeler arasında yeniden gelmesini sağlayacağız. Partimizin Tarımla ilgili broşürünü dağıtırken esnafla, vatandaşlarla, pazarcılarla konuştum. Yani insanlarımıza dokunsanız ağlayacaklar. Pahalılıktan, işsizlikten, geçinememekten dolayı adeta Türk insanı sorunlar yumağı haline gelmiş. Tarlada 30-40 bilmedik 50 Kuruşa alıcı bulamayan ürünler marketlerde 5-6 liraya satılıyor. Bu adalet değil. Çiftçi batacak, üretici çile çekecek, tüketici pahalılıktan alamayacak ama aracılar para kazanacak. Yok, böyle bir Dünya. Biz DEVA partisinin iktidarında asla bu tür çelişkiler yaşanmayacak” ifadelerini kullandı.

Ahmet Abdullahoğlu DEVA partisi Antakya ilçe Başkanı Uğur Çakılı ve arkadaşlarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam