BAŞKAN YAVUZ “BERAT KANDİLİMİZ TÜM İSLAM ÂLEMİNE MÜBAREK OLSUN” « Hatay Yeni Haber Gazetesi

27 Eylül 2022 - 17:53

BAŞKAN YAVUZ “BERAT KANDİLİMİZ TÜM İSLAM ÂLEMİNE MÜBAREK OLSUN”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, 27 Mart’ı – 28 Mart’a bağlayan gece Berat Kandili olması dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

reklam
BAŞKAN YAVUZ “BERAT KANDİLİMİZ TÜM İSLAM ÂLEMİNE MÜBAREK OLSUN”
Son Güncelleme :

26 Mart 2021 - 13:16

47 views
reklam

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, 27 Mart’ı – 28 Mart’a bağlayan gece Berat Kandili olması dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

“Müslüman âlemi için oldukça önemli olan Berat gecesi Kur’an-ı Kerimin Levh-i Mahfuzdan Dünya semasına indirildiği gecedir.” Diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;
Tüm Müslümanlar tarafından ibadetlerle, dualarla karşılanan“Berat Kandili 3 aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları içerisinde olup Ramazan ayının müjdeleyicisidir. Berat gecesi de diğer mübarek gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir. Berat gecesinde göklerin kapıları açılır, melekler müminlere müjde verir ibadete teşvik ederler.
Müslümanların borçtan, hastalıklardan, suç ve cezadan berat etme kurtulma, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olması için yapılan duaların kabul olması için Allah’a (c.c.) yöneldiğimiz kutsal Berat gecesidir.

reklam


Bu mübarek gece, Yüce  ALLAH’ın (c.c.), kullarını bağışlaması için rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı gecedir. Berat gecesi diğer mübarek geceler gibi kırılan kalpleri onarmak, dargınlık duvarını yıkmak, kin nefret duygularını aşmak, Yüce Yaratanın affına erebilmek adına yaptığımız duaların Allah katında affedilme günüdür. Berat  kandilinin önemi bu gecede amel, defterinin yazılması ve yapılan dualarla tüm günahların af olunmasından gelir.
Müslümanların her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten uzak durmayı öğreten bu gecede Rabbimiz, günah yüklerimizden Berat etmiş olarak Ramazan-ı Şerif’e girmeyi nasip eylesin.
Bu kutlu gece hürmetine Berat Kandilinin milletimize ve tüm Müslüman âlemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi dileklerimle ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin ilelebet olmasını temenni eder, Vatanımızın birlik ve beraberliği uğrunda can veren tüm şehitlerimize Allah’tan (c.c.) Rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim. Şehitlerimizin Ruhları şad mekânları cennet olsun. Bu mübarek gecede yüreklerimiz ALLAH (c.c.) ile coşsun, Berat Kandilimiz hayırlara vesile olsun. Allah (c.c.) yaptığımız bütün dualarımızı Kabul etsin.” Dedi.

REKLAM

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam