Av. Nidal Hüzmeli DEVA’dan aday adayı oldu « Hatay Yeni Haber Gazetesi

14 Haziran 2024 - 12:50

Av. Nidal Hüzmeli DEVA’dan aday adayı oldu

Demokrasi ve Atılım Partisi Defne İlçe Başkanı Av. Nidal Hüzmeli, partisindeki ggöregvinden istifa ederek 28. dönem millletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

reklam
Av. Nidal Hüzmeli DEVA’dan aday adayı oldu
Son Güncelleme :

16 Mart 2023 - 21:59

610 views

Av. Nidal Hüzmeli DEVA’dan aday adayı oldu

Demokrasi ve Atılım Partisi Defne İlçe Başkanı Av. Nidal Hüzmeli, partisindeki ggöregvinden istifa ederek 28. dönem millletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu açıkladı.


DEVA Partisi’nden milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Av. Nidal Hüzmeli, depremle yerle bir olan Hatay’ın gegri dönüşümü sürecinde önemli rol üstlenmek amacıyla aday olduğunu ve ilk amacının yıkılan binalarda ihmali olanlardan hesap sorulmasını sağlamak olduğunu kaydetti. Hüzmeli açıklamasında; “Sayın Ali Babacan liderliğinde Türkiye’nin aydınlık yarınlarına hep birlikte yürüyeceğiz. Bu yürüyüşün bir neferi olarak hizmete talibiz’ dedi.
14 Mayıs 2023 günü yapılacak 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için partilerin aday adayı başvuru kabulleri sürerken, siyasete yeni yüzler de dahil oluyor. Bu isimlerden biri de Hatay’ın yerlilerinden ve aynı zamanda başarılı bir Avukat olan Hüzmeli ailesinin öne çıkan ismi, Defne İlçe Başkanı Nidal HÜZMELİ oldu. Demokrasi ve Atılım Partisi’ne (DEVA) milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yapan Hüzmeli, müracaat dosyasını Deva Partisi Genel merkezinde yetkililere takdim etti.
‘Türkiye’nin DEVA’sı olmaya talibiz’
Sürecin hayırlara vesile olmasını dileyip tüm aday adaylarına başarılar dileyen Hüzmeli, hizmete ve halkın duasına talip olduklarını söyledi.
Türkiye’nin içindeki bulunduğu çalkantılı sürece dikkat çeken Hüzmeli: “Ekonominin, adaletin ve dahası çaresizliğin geldiği noktayı hepimiz görüyoruz. Gidişat kötü, yaralarımız her geçen gün daha da derinleşiyor. Bu olumsuzluklara dur diyebilecek, kötü gidişatı sonlandıracak kadrolarıyla ilk seçiminde önemli bir sıçrama yapmasını beklediğimiz Deva Partisi, hiç şüphesiz Türkiye’nin gelecek yıllardaki en önemli siyaset kurumu olacaktır. Bilgisi, birikimi, nezaketi ve siyasi ahlakıyla örnek olan liderimiz Sayın Ali Babacan, halkımızın umudu, kalkınmanın ve yeniden dirilişin sembol ismidir. Sayın Ali Babacan liderliğinde Türkiye’nin aydınlık yarınlarına hep birlikte yürüyeceğiz. Bu yürüyüşün bir neferi olarak hizmete talip olduk ve milletvekili aday adaylığı müracaatımızı yaptık. İstihdamı önceleyen, kronikleşmiş sorunları çözen, adalet ve liyakati temel esas kabul eden bir anlayışla çıktığımız bu kutlu yolda kıymetli halkımızın duasına, ülkemizin yarınlarının ‘Deva’sı olmaya talibiz. Yüce Mevla, halis niyetle çıktığımız bu yolda muvaffakiyetler nasip eylesin. Seçimlerin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını, desteklerinizle partimizin yarınlarımıza Deva olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.
‘Felaketin sorumlularından hesap sorulacak’
Hüzmeli, yaşanan felekten kendi üzerimize düşen dersleri biz aldık. Umuyorum bu yaşananlar geride kalır ve umutla yarınların devasına hep birlikte yolculuağa çıkarız” dedi.
Acıda payı olan tüm sorumluluk sahibi kişi, kurum ve kuruluşlardan hesap sorulması gerekiyor diyen Hüzmeli, “nasip olur görev tevdi edilirse bunun üstesinden gelmek için tüm enerjimi harcayacağım. Bundan hiç bir yurtaşımızın endişesi olmasın” ifadelerini kullandı.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.