AKDENİZLİ BAŞKANLARDAN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK « Hatay Yeni Haber Gazetesi

4 Ekim 2023 - 09:41

AKDENİZLİ BAŞKANLARDAN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK

CHP’nin Akdenizli büyükşehir belediye başkanları Lütfü Savaş, Vahap Seçer ve Zeydan Karalar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri hakkında hazırlanan fezlekeler hakkında konuştu.

reklam
AKDENİZLİ BAŞKANLARDAN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK
Son Güncelleme :

20 Nisan 2021 - 15:19

109 views

CHP’nin Akdenizli büyükşehir belediye başkanları Lütfü Savaş, Vahap Seçer ve Zeydan Karalar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri hakkında hazırlanan fezlekeler hakkında konuştu.

5 televizyon ve 52 radyo kanalının ortak canlı yayınına katılan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na sahip çıktı.

SAVAŞ: DEMOKRASİ ÇITASININ YÜKSELMESİNİN HERKES İÇİN GEREKLİ

TBMM Başkanlığı’na sunulan fezleke ve dokunulmazlık dosyaları hakkında demokrasi çıtasının yükselmesinin herkes için gerekli olduğunu söyleyen Savaş, “Bugün güç sendeyken yaptıklarını yarın güç bir başkasına geçtiğinde görmek ister misin diye sormak lazım. Parlamento ve oradaki kürsü daha çok insanlara cesaret verecek, demokrasiyi tecelli edecek, siyaseten açılması gereken yolların açılması için söylenecek sözler olacak hem de halkın bütünlüğü ve gereksinimleri için sözler olacak. Bu sözleri toplayıp toplayıp bütün olarak bir insanı yargılamak gerçekten ne kadar adil, ne kadar demokratik düşünmek lazım. Sayın Genel Başkanımızın bu işin içinden alnının akıyla çıkacağını düşünüyor ve destekliyorum” dedi.

KARALAR: KILIÇDAROĞLU VE MİLLET İTTİFAKI’NIN SUSMAYACAK

Kılıçdaroğlu’nun yanında ve destekçisi olduklarını söyleyen Karalar ise; “Türkiye’de uzun yıllardır yalanın siyaseti yapılıyor. Bir algı üzerine olmayan şeyleri olmuş gibi göstermek bir siyasi model oldu. Bunun düşmanı ve panzehiri de doğruyu söyleyen insanlardır. Çünkü yalanın panzehiri doğrulardır. Doğruyu söyleyenler susturulmazsa yalan ortaya çıkmaz. Doğru söyleyenler buna devam eder, yalan olmadığı ortaya çıkar ve dolayısıyla onlar iktidardan düşer. Tüm bunlar yalan siyasetin panzehiri olan, doğruları söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’nı susturarak bir yere varma teşebbüsüdür. Eskiden Sayın Kılıçdaroğlu konuşurdu ve bütün televizyon kanalları bir yere çalıştığı için herkes ‘Ne diyorsunuz’ derdi. Ama şu anda Sayın Akşener, Karamollaoğlu, Gelecek Partisi, DEVA Partisi neredeyse benzer şeyler söylüyor. Ve Türkiye’nin yalan siyaseti içinde olduğunu herkes görmeye başladı. Bu iş onu bunu susturmaya çalışmakla olmaz. Bu iş millet için çalışmakla sonlanır” diyerek Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’nın susmayacağını belirtti.

reklam

SEÇER: EL BİRLİĞİ, AKIL BİRLİĞİ VE GÜÇ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Bu tür mücadelelerde yıldırma politikalarının ve tehditlerin olabileceğini ifade eden Seçer, “Sayın Genel Başkanımız doğruları söylüyor. Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğuna inanıyor. İktidarın bazı organları ve kurumları kullanarak onların eliyle tehditleri yaptığını görebiliyoruz. Zaman zaman tehditler oluyor. Genel Başkanımıza bazı yeraltı örgütlerinin liderlerine de hakaret ettirildi. Sadece Genel Başkanımız değil milletvekillerimizin de hakkında düzenlenen fezlekeler var. Bizim uygulamalarımız ile ilgili sürekli müfettişler gönderiliyor. Biz her şeyi vatandaşlarımızın takdirine bırakıyoruz. Doğru bildiğimiz yolda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bunlar bizi yıldıramaz, korkutamaz. Biz el birliği, akıl birliği ve güç birliği içerisinde Türkiye’nin geleceği için mücadele edeceğiz” dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.