Yılmaz: 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü kutlu olsun « Hatay Yeni Haber Gazetesi

25 Haziran 2024 - 03:43

reklam

Yılmaz: 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü kutlu olsun

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olan İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yılmaz: 1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü kutlu olsun
Son Güncelleme :

29 Nisan 2021 - 14:00

201 views

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olan İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yılmaz yayınladığı mesajda, emeğin, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın kutlandığı bu günde tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Bu gün işçinin ve emekçinin alın terinin kutsal olduğunu bir kez daha hatırladığımız çok özel günlerden birisidir. Sevgili Peygamberimiz ‘İşçinin alın teri kurumadan hakkını veriniz’ şeklinde buyurarak dinimizde de işçi ve emeğe ne kadar değer verildiği gösterilmiştir. 18 yıllık AK Parti Hükümetleri döneminde hangi sektörde olursa olsun, çalışan ve üreten, emek harcayan işçilerimizin çalışma koşulları, gelirleri ve kişisel hakları iyileştirilmiş ve iyileştirilmeye devam edilmektedir. Bu konuda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ilgili bakanlıklarla birlikte eş zamanlı olarak çalışarak işçilerimizin haklarını korumak ve şartlarını iyileştirmek için çalışmaktadır. Üretim ve İstihdam oranlarına baktığımızda ülkemiz son 17 yılda büyük bir gelişim göstermiştir. Bu gelişimin paydaşları arasında en büyük pay işçilerimizindir. Onlar sayesinde bu kalkınma ve üretim sağlanmıştır.

reklam

Daha iyiye ulaşmak için, ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak rakamlara ulaşmasını sağlayacak olan, başta üretim olmak üzere tüm sektörlerde çalışan işçi kardeşlerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü” kutlar, bu önemli günün barış, kardeşlik ve huzur ortamında kutlanmasını temenni ederim” dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.