Vekiller Hatay için buluştu « Hatay Yeni Haber Gazetesi

27 Eylül 2022 - 17:10

Vekiller Hatay için buluştu

Merkezi Ankara’da bulunan ve Hatay’ı ziyaret eden Kültür Sanat Muhabirleri Derneği üyesi gazeteciler, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin onurlarına verdiği akşam yemeğinde Hatay milletvekilleri ile bir araya geldi.

reklam
Vekiller Hatay için buluştu
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2021 - 15:43

32 views
reklam

Vekiller Hatay için buluştu

Merkezi Ankara’da bulunan ve Hatay’ı ziyaret eden Kültür Sanat Muhabirleri Derneği üyesi gazeteciler, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin onurlarına verdiği akşam yemeğinde Hatay milletvekilleri ile bir araya geldi.

reklam


Medya, Kültür, Sanat ve Turizm Buluşmalarının yeni adresi olan Hatay’a gelen 13 ilden yaklaşık 40 gazeteci Hataylı vekiller Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir ve Hüseyin Yayman ile buluştu.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fedai Yücedal ev sahipliği yaptığı akşam yemeğinde gazeteciler, Hatay mutfağının lezzetlerini Gastronomi Evi’nde deneyimleme fırsatı buldu.
Yücedal, burada yaptığı konuşmada farklı şehirlerden gelen basın mensuplarını Hatay’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.
GÖKDEMİR: HATAY’DA TARİH, KÜLTÜR VE GÜZELLİK VAR
Dernek başkanı İbrahim Gökdemir “Hatay medya kuruluşlarında gösterildiği gibi değil, burada ne terör ne operasyon var” dedi. Şehrin TSK’nin yaptığı sınır ötesi operasyonlarla anılarak sanki terör olaylarının yaşandığı bir yer gibi lanse edildiğini söyleyen Gökdemir, “Hatay’da tarih, kültür ve güzellik var. Bu güzellikleri Anadolu insanına doğru anlatmak için buradayız. Ülkemizin iç turizmini 81 şehrimize yaymak istiyoruz” diye konuştu. Gökdemir, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Hatay Büyükşehir Belediyesine ve Hatay Vakfı’na ziyaretlerine verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Hatay’ın tarihi dokusu ve turizm değerleriyle öne çıkmayı hak ettiğini ifade ederek gözlemlerini kendi şehirlerindeki okur ve takipçileriyle buluşturmak üzere Hatay’a gelen gazetecilere teşekkür etti.
GÜZELMANSUR’DAN EXPO 2021 HATAY VURGUSU
Bir diğer CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur ise konuşmasında EXPO 2021 Hatay vurgusu yaptı.
Hatay’ın enlerin ve ilklerin şehri olduğunu söyleyen Güzelmansur, “10 Aralık’ta dünyanın farklı ülkelerini, şehirlerini burada ağırlayacağız. Buradan tüm dünyaya mesaj vereceğiz. Bu organizasyonun tanıtımı için de sizden destek istiyoruz” dedi.
YAYMAN: FARKLI GÖRÜŞLERE SAHİP OLSAK DA KÜLTÜR, SANAT VE ESTETİKTE BULUŞURUZ
Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da Hatay’ı kültür başkenti yapmak istediklerini ifade ederek “Hatay, barışın ve kardeşliğin şehridir. Farklı görüşlere sahip olsak da kültür, sanat ve estetikte buluşuruz. Burayı kültür turizminin başkenti yapmak istiyoruz” dedi.
Gastronomi Evi’ndeki programın ardından konuklar Hatay Büyükşehir Belediyesinin EXPO Evi’ne geçti. Burada Anadolu’nun farklı şehirlerindeki televizyon kanallarında canlı yayınlanan programa katılan Yücedal ve milletvekilleri Hatay’ı anlattı.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam