TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ REYHANLI BELEDİYE BAŞKANI AHMET YUMUŞAK’LA START VERDİ « Hatay Yeni Haber Gazetesi

19 Temmuz 2024 - 09:17

reklam

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ REYHANLI BELEDİYE BAŞKANI AHMET YUMUŞAK’LA START VERDİ

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Tayvan Kültür Merkezi yeni yönetimle hizmete devam ediyor.

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ REYHANLI BELEDİYE BAŞKANI AHMET YUMUŞAK’LA START VERDİ
Son Güncelleme :

12 Haziran 2024 - 22:21

233 views

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ REYHANLI BELEDİYE BAŞKANI AHMET YUMUŞAK’LA START VERDİ
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Tayvan Kültür Merkezi yeni yönetimle hizmete devam ediyor.

Reyhanlı‘da seçim sonucunda Ak partinin adayı Ahmet yumuşak Bey’in Reyhanlı belediye başkanı olması sebebiyle Tayvan Kültür Merkezi’nde de yeni yönetimle ilgili Startlar verildi.

Tayvan Kültür Merkezi’nin çalışmalarını yerinde inceleyen Reyhanlı belediye başkanı Ahmet yumuşak; “ Bundan sonraki çalışmalarda her konuyu her çalışmayı en ince detaylı birlikte istişare ederek yapacağız bir önceki yönetimin çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ederiz,bundan sonra daha hızlı daha pratik ve hem Suriyeli vatandaşlarımızı hem de Türk vatandaşlarımızın yararlanmasında daha sağlıklı sonuçlar almak için elimizden geleni yapacağız.

Mazbatasını aldıktan sonra belediyede farklı kurumlarda farklı değişimlere giren belediye başkanı ,Tayvan kültür Merkezi’nde de belediye ile ilgili ciddi değişimler düşünüyorum,yapmış olduğu çalışmalarda önemli olan halkımıza hizmet halkımızın buradan yararlanmasını bütün insanlara hizmet vermesi için çaba sarf edeceğiz dedi. En en kısa zamanda ruhsatı da vererek resmi sıfat kazandırarak uluslararası merkezimize dünya çapında tanıtmaya hazırlanacağını dile getirdi. Çalışmalarından dolayı da Tayvan Kültür Merkezi Koordinatörü Prof Dr. Chıu Chen Yu beyefendiye teşekkürlerini dile getirdi.
Reyhanlı’da doğdum büyüdüm, daha önce siyasetin çeşitli kademelerinde görev aldım. Muhtarlık Büyükşehir Meclis üyeliği yaptığını bu başarılı çalışmalar beni
Reyhanlı Belediyesi’nin kapısından bu kez ‘belediye başkanı’ sıfatıyla geçirdi. Çocuk yaşında kurduğum başkanlık hayalini gerçekleştirdim, partimin her kademesinde görevimi layıkıyla yaptığım ilçeme “bugün başkan sıfatıyla hizmet edeceğim.
Siyasetin Mutfağında yetişen ,Çocuk yaşta kurduğum belediye başkanlığı hayaline genç yaşta ulaştım.

Başkan Ahmet Salman Yumuşak duygularını dile getirirken şunları söyledi; Memleketime hizmet etmek amacıyla çıktığım yolda öncelikle tecrübesine güveniyorum. Siyasettin her kademesinde görev yaptım. Muhtarlıkla göreve başladım, Büyükşehir meclis üyeliği görevinde bulundum. Daha sonra 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde ilçemizin belediye başkanlığına aday oldum. Yerelde belediyeciliği, genelde bürokrasiyi ve hangi yatırımın kimden isteneceğini, nasıl temas kurulması gerektiğini öğrendim” dedi.
‘TAM DONANIMLI OLARAK SEÇİME GİRDİM’
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Reyhanlı ilçesinin tüm sorunlarına hakim biri olarak hizmet etmek ve bu sorunları çözümlemek için kolları sıvadık ve halkımız da Türkiye rekoru denilebilecek yüzdelikle oy oranı ile beni bu göreve layık gördü. Bir zamanlar Büyük şehir meclis üyesi olarak hizmet ettiğim ilçeme bugün başkan sıfatıyla hizmet edeceğim için mutluyum” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.