Soroptimist Kulübü’nden anlamlı proje « Hatay Yeni Haber Gazetesi

22 Eylül 2023 - 11:44

Soroptimist Kulübü’nden anlamlı proje

Kuruluşu olan 2010 yılından bu yana kadın ve kız çocuklarının, eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda desteklenmesi, kadının toplumdaki ve iş gücündeki yerinin güçlendirilmesi konusunda yararlı faaliyetlerini sürdüren ANTAKYA SOROPTİMİST KULÜBÜ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir projeye daha imza attı.

reklam
Soroptimist Kulübü’nden anlamlı proje
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2021 - 21:29

162 views

Soroptimist Kulübü’nden anlamlı proje

Kuruluşu olan 2010 yılından bu yana kadın ve kız çocuklarının, eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda desteklenmesi, kadının toplumdaki ve iş gücündeki yerinin güçlendirilmesi konusunda yararlı faaliyetlerini sürdüren ANTAKYA SOROPTİMİST KULÜBÜ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir projeye daha imza attı. Bayramın anlam ve önemine bağlı olarak gençlerin spora olan ilgisini arttırmak ve kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamaya teşvik olması amacıyla Altınözü Yunus Emre Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne 60 adet spor ayakkabı, 9 adet basketbol, voleybol ve fotbol topu, 6 çift masa tenisi raketi ve topları olmak üzere muhtelif spor malzemeleri yardımında bulunuldu.


YEREL ESNAFA DA DESTEK OLUNDU
Malzemelerin yerel esnaftan temin edilmesiyle bir anlamda esnafa destek amacı da güttüklerini belirten Kulüp Başkanı Dr. Sonay Altunay Bayraktar:“19 Mayıs 1919’da Kurtuluş Savaşımızın ilk kıvılcımının ateşlendiği ve Ulu Önder Atatürk’ümüzün gençlere emanet ettiği bu anlamlı bayramda; zeki, çevik ve ahlaklı birer sporcu olmaları yolunda gençlerimize destek olmak istedik. Antakya Soroptimist Kulübü olarak, Cumhuriyetimizin bekçisi gençlerimizin her zaman yanındayız. Ayrıca projemize maddi ve manevi olarak destek olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Başkan Yardımcısı Eşref Özkaya ve yönetim kurulu üyelerine de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

REKLAM

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.