Reyhanlı’da Cemil Meriç Kitap Fuarı açıldı « Hatay Yeni Haber Gazetesi

7 Aralık 2023 - 13:06

Reyhanlı’da Cemil Meriç Kitap Fuarı açıldı

1. Geleneksel Cemil Meriç Kitap Fuarı ve İmza Günleri” yoğun katılımlı açılış töreniyle başladı.

reklam
Reyhanlı’da Cemil Meriç Kitap Fuarı açıldı
Son Güncelleme :

12 Aralık 2021 - 15:08

294 views

Reyhanlı’da Cemil Meriç Kitap Fuarı açıldı

1. Geleneksel Cemil Meriç Kitap Fuarı ve İmza Günleri” yoğun katılımlı açılış töreniyle başladı.

 

 

 

 

 

Reyhanlı Belediyesi hizmet binası önünde oluşturulan Reyhanlı Kaymakamlığı, Reyhanlı Belediyesi, Reyhanlı Sanayi ve Ticaret Odası ve Mustafa Kemal Üniversitesi Reyhanlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun katkılarıyla düzenlenen fuarın açılışına Reyhanlı Kaymakamı Yasin Öztürk, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, ilçe belediye başkanları, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, edebiyatçılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

HACIOĞLU: MERİÇ DOĞU-BATI MEDENİYETLERİNİN BİRLEŞTİRİCİSİDİR
Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu açılış konuşmasında; “Hepiniz ilçemize hoşgeldiniz. Ülkemizi yetiştirdiği en önemli isimlerden Cemil Meriç’in doğum günü vesilesiyle bir aradayız. Cemil Meriç, bıraktığı eserlerle bize ışık tutmuştur. O batı ve doğu kültür medeniyetinin birleştiricisidir. Kendi tabiri ile fikir işçisidir. Kitap fuarının ve irfan günlerinin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

ZAROĞLU: CEMİL MERİÇ’İN MİRASINI KORUMALIYIZ
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, açılışta yaptığı selamlama konuşmasında; “Bugün burada dil,felsefe ve yazın hayatında bize büyük eserler bırakan Cemil Meriç’i anmak için toplandık. Cemil Meriç, hayatı boyunca çok okumuş, çok düşünmüş, çok yazmıştır. Cemil Meriç’i anlamak için onun doğduğu yeri ve hayatını bilmemiz gerekir. Onun mirasını ve kültür hayatını korumak bizim görevimizdir. Unutmayalım ki bedenler ölür, insanları ölümsüz kılan hizmetleri ve eserleridir. Tüm katılımcılara teşekkür ediyor, fuarın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

ÇEŞİTLİ PROGRAMLAR GERÇEKLEŞECEK
Bölgenin en büyük kitap fuarından bir tanesi olma özelliğini taşıyan ve şiir dinletileri, panel ile söyleşilerin de yapıldığı fuarda, çok sayıda yayınevi de yer alacak. Kitapseverler, fuara katılan yazarlara, aldıkları kitapları da imzalatabilecek. Fuar, 19 Aralık Pazar günü akşam sona erecek.

 

 

 

 

 

 

Bu arada, merhum Cemil Meriç’in 105. doğum günü sebebiyle, Reyhanlı Cemil Meriç Kültür Evi’nde 1. Geleneksel Cemil Meriç İrfan ve Sanat Günleri programı yapılacak. Program, 12 Aralık Pazar günü saat 11:00’da başlayacak. Etkinlikler kapsamında çocuklar için animasyon gösterileri, şiir ve ney dinletisi ile sema gösterileri yapılacak. Fuarda, merhum Cemil Meriç’in kızı Yazar Prof. Dr. Ümit Meriç ile Yazar Prof. Dr. Tufan Gündüz, Sinan Yağmur, Bekir Develi’nin aralarında olduğu toplanda 18 Yazar yer alacak.

REKLAM

Bu yazarlar; Bayram Yıldızgil, Halit Yıldırım, Serdal Yeşilyurt, Nurdan Taydaş Çal, Sibel Ferik, Uğur Tuna, Mehmet Ali Arslan, Mehmet Bektaş, Metin Özmen, Maruf Özülkü, İsmet Erdal, İlker Öz, Ekrem Turgut, Zeki Yıldız olarak sıralandı.
Haber: Levent AŞKAR

REKLAM

GİZLİLİK İLKELERİ
www.hatayyenihaber.com’un tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları www.hatayyenihaber.com’a aittir. www.hatayyenihaber.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar www.hatayyenihaber.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
www.hatayyenihaber.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. www.hatayyenihaber.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir
PRİVACY POLİCY
We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the www.hatayyenihaber.com. However, sometimes the www.hatayyenihaber.com uses third parties to process your information. www.hatayyenihaber. comrequires these third parties to comply strictly with its instructions and the www.hatayyenihaber.com requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the www.hatayyenihaber.comwe sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the www.hatayyenihaber.com and its services. When you use www.hatayyenihaber.com online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the www.hatayyenihaber.com cookies section of our full Privacy Policy.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.