Payas’a Millet Bahçesi yapılıyor « Hatay Yeni Haber Gazetesi

19 Temmuz 2024 - 10:05

reklam

Payas’a Millet Bahçesi yapılıyor

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, ilçeye yapılması planlanan Millet Bahçesi projesinin onaylandığını bildirdi.

Payas’a Millet Bahçesi yapılıyor
Son Güncelleme :

26 Mart 2021 - 11:33

245 views

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, ilçeye yapılması planlanan Millet Bahçesi projesinin onaylandığını bildirdi. Başkan Altan, ilçeye bağlı Karacami Mahallesi sınırları içerisinde Payas Kalesi etrafındaki alanda mülkiyeti belediyeye ait olan alanda Payas Millet Bahçesi Projesi onaylandı dedi.


ALTAN: HAYIRLI OLSUN PAYAS’IM
Başkan Altan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hayırlı Olsun Payas’ım ! İlçemiz Karacami Mahallesi sınırları içerisinde Payas Kalesi etrafındaki yaklaşık 38.110 m2 lik alanda; mülkiyet çoğunluğu Belediyemize ait olan Payas Millet Bahçesi Projesi onaylandı. Payas Millet Bahçesi Projesi, İlkelerimizden biri olan “Korunan Tarih, Gelişen Şehir” anlayışına bağlı kalarak; etrafındaki Payas Kalesi ile uyum içerisinde silueti bozmadan sit alanlarını koruyarak projelendirilip, Payas’ ın coğrafyasına özgü değerleri kapsayan ve gelecekte kültürel peyzaj kimliği ile markasını temsil edecek özgünlükte bir Millet Bahçesi hayata geçirilecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile onaylanan Millet Bahçesi projemiz Payas’ımıza hayırlı olsun.

reklam

Emekleri ve destekleri için Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Emin Birpınar’a, Bakan Yardımcımız Sayın Fatma Varank’a, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a, Ak Parti MKYK üyesi ve Hatay milletvekili Sayın Hacı Bayram Türkoğlu’na, Sayın Hüseyin Yayman ‘a, Sayın Abdülkadir Özel’e, Sayın Hüseyin Şanverdi’ye, Sayın Sabahat Özgürsoy Çelik’e, İl Başkanımız Sayın Adem Yeşildal’a, İlçe Başkanımız Sayın Veysi Güler’e desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.