Özyurt: Arap alevi kardeşlerimizin bayramı kutlu olsun « Hatay Yeni Haber Gazetesi

3 Şubat 2023 - 03:09

Özyurt: Arap alevi kardeşlerimizin bayramı kutlu olsun

Özyurt Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt, Hatay’da Arap Alevi vatandaşların kutladığı Ras-el Seni dolayıısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

reklam
Özyurt: Arap alevi kardeşlerimizin bayramı kutlu olsun
Son Güncelleme :

14 Ocak 2023 - 22:16

135 views
reklam

Özyurt: Arap alevi kardeşlerimizin bayramı kutlu olsun

Özyurt Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt, Hatay’da Arap Alevi vatandaşların kutladığı Ras-el Seni dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Reklam

Birlik ve beraberlik duygularını ileten Özyurt yyayınladığı video mesajda; “Tüm canlar merhaba. Evlerde yapılan yemeklerin bir araya getirdiği ve yeni yıla merhaba dedikleri Ras-el Seni arap alevi kardeşlerimiz tarafından geleneksel olarak yüzyıllardır kutlanmaya devam ediyor.

Reklam

Arap Alevi canların kutladığı Ras-el Seni miladi takvime göre ayın ‘ine denk gelen 14 Ocak’ta kutlanıyor. Arap Alevi dostlar arasında Ras-el Seni geleneksel bir bayram şeklinde kutlanır. 14 Ocak sabahı küçükler büyüklerin eşlini öper, büyükler küçüklere hediyeler verir.

Reklam

Bir araya gelirler. Bugüne özel yapılan yemekleri yerler. Ras-el Seni Hz. Musa’nın halkını firavunun elinden kurtardığı gün olarak kabul edilir. Bu vesileyle tüm Arap Alevi kardeşlerimizin Ras-el Seni bayramını kutluyor, birlik, beraberlik ve kardeşliğin, huzur ve bereketle taçlandığı nice yılllar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam