Osmaniye Belediyesi hizmetlerini aralıksız sürdürecek « Hatay Yeni Haber Gazetesi

25 Mayıs 2022 - 19:33

Osmaniye Belediyesi hizmetlerini aralıksız sürdürecek

Osmaniye Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelge doğrultusunda 18 günlük tam kapanma süresi içerisinde tüm planlamaları yaparak saha çalışmalarına ara vermeden devam edecek.

reklam
Osmaniye Belediyesi hizmetlerini aralıksız sürdürecek
Son Güncelleme :

30 Nisan 2021 - 12:52

18 views
reklam

Osmaniye Belediyesi hizmetlerini aralıksız sürdürecek

Osmaniye Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelge doğrultusunda 18 günlük tam kapanma süresi içerisinde tüm planlamaları yaparak saha çalışmalarına ara vermeden devam edecek.

Osmaniyeli vatandaşların bu süreçte herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetleri en hızlı şekilde yerine getirilmesi talimatı veren Belediye Başkanı Kadir Kara; “Tüm ekiplerimizle salgın döneminin ilk gününden bugüne kadar olduğu gibi 18 günlük kapanma sürecinde de Osmaniyeli hemşerilerimizin yaşayabileceği sorunları en asgari düzeye indirmek için çaba ve gayretlerimizi sürdüreceğiz. Önce sağlık diyerek gelişen ve büyüyen Osmaniyemiz için üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Bizler tam kapanma süresinde bütün imkânlarımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah bu zorlu sürecin üstesinden birlikte geleceğiz. Vatandaşlarımızın alınan tedbirler ve uyulması gereken kurallara azami ölçüde uyum göstermeleri toplum sağlığı için hayati önem taşımaktadır. İlimizde ve ülkemizde vaka sayılarının azalması için sizler evdeyken, Osmaniye Belediyesi olarak bizler, görev başında olacağız. ” İfadelerini kullandı.
DOLMUŞLAR NÖBET SİSTEMİNE GÖRE ÇALIŞACAK
Osmaniye Belediyesi Şehir İçi Halk Otobüsleri tam kapanma sürecinde nöbet sistemine göre hizmet vermeye devam edecek. Kapanma süresi boyunca dolmuş güzergahı olarak Mevlana Mahallesi duraktan 07:15 kalkış, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Musa Şahin Bulvarı takiben, Adnan Menderes Bulvarı, Atatürk Caddesi, Bülbül Camii Sokak, Malazgirt Pastanesi, Ayno Fatma kavşağı, Mimar Sinan Camii, Ziya Paşa Camii, Atatürk Caddesi, Karaçay köprüsü, Tosyalı Spor Salonu, Korkut Ata Heykeli Kavşağı, Alper Akınoğlu Caddesi, Musa Şahin Bulvarı, Akyar ve Devlet Hastanesi ne varış şeklinde olacak. Günde üç sefer düzenlenecek.

reklam


BİRİM MÜDÜRLÜKLERİ 24 SAAT ESASIYLA GÖREVİ BAŞINDA OLACAK
Osmaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 24 saat esasına uygun olarak görevleri başında olacak. Belediye İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden vatandaşlar rahatça ulaşabilecekler.
Osmaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri daha temiz ve ferah bir Osmaniye için hizmet vermeye devam edecek.
Belediye Su Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri süreç içerisinde herhangi bir aksaklık yaşamaması için görevlerine devam edecekler.
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını ara vermeden sürdürecek.
Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerimizce yol bakım ve park ve bahçeler ilgili çalışmalarını sürdürecek.
Osmaniye Belediyesi tarafından yapımı devam eden yağmur suyu alt yapı çalışmaları hız kesmeden devam edecek.
Salgının ilk gününden itibaren sahada olan Veteriner İşleri Müdürlüğü dezenkte ekipleri şehrin her alanında mücadele kapsamında dezenfeksiyon işlemlerini sürdürecek. Ayrıca uçkunla mücadele kapsamında kent genelinde üreme alanları tarama ve ilaçlama çalışmaları titizlikle yürütülmeye devam edecek.
Geçici Hayvan Barınağı ekipleri ve daha önce Valilik onayı ile oluşturulan gönüllüler grubu tarafından kısıtlama günlerinde sokak hayvanları için besleme faaliyetleri düzenlenecek.
Mezarlıklar Müdürlüğü personelleri de kısıtlama günleri boyunca ara vermeden çalışacak.
BELEDİYE VEZNELERİ AÇIK OLACAK
Kısıtlama günleri belediye ödemelerini yapmak isteyen vatandaşlar için vezneler açık olacak, isteyen vatandaşlarımız evlerinden çıkmadan, kurumsal internet sayfamızdan ve e- devlet üzerinden belediye ödemelerini online olarak gerçekleştirebilecek.
SICAK YEMEK İKRAMLARI DEVAM EDECEK
İhtiyaç sahibi vatandaşlar için Ramazan ayı boyunca Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekiplerce ulaştırılan sıcak yemek ikramları devam edecek. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazırlanan gıda yardım kolileri ulaştırılmaya devam edecek.
SEMT PAZARLARI KAPALI OLACAK.
Kısıtlama günleri boyunca semt pazarları açılmayacak.
NİKAH MERASİMLERİ ERTELENDİ.
Belediyemizde düzenlenen nikah merasimleri kısıtlama günleri günlerinde yapılmayacak. Ancak Nikah dairesi tarafından müracaatlar kabul edilecek.
Osmaniyeli vatandaşların her türlü talep ve şikâyetlerini (0328) 440 00 80 numaralı Osmaniye Belediyesi Çağrı Merkezi numarasını arayarak bildirebilecekler.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam