Nazlıaka: ”Samandağ Belediyesi Örnek Bir Belediye” « Hatay Yeni Haber Gazetesi

26 Eylül 2022 - 06:58

Nazlıaka: ”Samandağ Belediyesi Örnek Bir Belediye”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka Samandağ’a ziyarette bulundu

reklam
Nazlıaka:  ”Samandağ Belediyesi Örnek Bir Belediye”
Son Güncelleme :

01 Nisan 2021 - 23:25

57 views
reklam

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka Samandağ’a ziyarette bulundu.

CHP Samandağ İlçe Başkanlığı’nın ardından Samandağ Belediyesi’ni de ziyaret eden Nazlıaka’ya Hatay CHP Milletvekili Serkan Topal,CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, Kadın Kolları İl Başkanı Filiz Haksöz, Kadın Kolları İlçe Başkanı Yüksel Berber ve CHP MYK üyeleri de eşlik etti.

Aylin Nazlıaka Samandağ Belediyesi’nde kadın
çalışanlarla bir araya geldi.Kadınlarla buluşan ve samimi bir ortam içerisinde gerçekleşen sohbetin ardından Aylin Nazlıaka, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz ev sahipliğinde Kadın Kooperatifi Üretim Evi’ni ve İpek Köyü Atölyesi’ni ziyaret ederek buradaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kadın Kooperatifi Üretim Evi’nde açıklamalarda bulunan Samandağ Belediye Başkanı Av.Refik
Eryılmaz: “Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka ve MYK üyeleri bizleri ziyaret etti onları ağırlamaktan onur duyuyorum ve teşekkür ediyorum.Şu anda 30 kadınımız kooperatifte yerel üretim yapıyor.Kadın istihdamı konusunda önemli bir mesafe kat ettik.Özellikle bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum. Üretmeye ve şehrimizi tanıtmaya devam edeceğiz.

Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka Türkiye’de önemli bir mücadele veriyor.Özellikle kadın haklarının korunması mücadelesinde önemli işler yapıyor. Bu mücadelede her zaman yanında
olduğumuzu söylemek istiyorum. Belediye olarak kadınlarımızın üretim sürecine katılmasına ön ayak oluyoruz. Her zaman dediğimiz gibi “İçinde kadının olmadığı hiçbir mücadele başarıya ulaşamaz.”
İfadelerini kullandı.

reklam

Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: “Öncelikle CHP olarak emeğin kadınsılaşması,kadın emeğinin değerinin bilinmesi için net tavır içerisindeyiz.Samandağ Belediyesi’ne bu emeğin değerini bildiği için teşekkür ediyorum.Burada kadın emekçilerle tanıştık ve
kooperatifi ziyaret ettik. Kooperatiflerin en önemli özelliği sürekliliğidir.Umarım burada verilen emek nesilden nesile aktarılır. Bir kez daha başkanımızın başarılı çalışmalarına tanıklık ettik, kendisi ve ekibi çok önemli işlere imza atmışlar. Kendisi Milletvekilliği döneminden yoldaşımdır.Çok çalışkan ve başarı için elinden gelenin
fazlasını yapan bir insandır.Samandağ için hem bedenini hem zihnini ortaya koyuyor.

Samandağ Belediyesi bu çalışmalarıyla ve kadın istihdamı ile ilgili projeleriyle örnek bir belediye.Samandağ halkını böyle bir başkana sahip oldukları için şanslı buluyorum ve çalışmalarında başarılar diliyorum.İfadelerini kullandı.”

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam