Kırıkhan ve Reyhanlı’ya kültür Merkezi Müjdesi « Hatay Yeni Haber Gazetesi

21 Temmuz 2024 - 23:51

reklam

Kırıkhan ve Reyhanlı’ya kültür Merkezi Müjdesi

Kırıkhan ve Reyhanlı’ya kültür Merkezi Müjdesi
Son Güncelleme :

04 Mart 2021 - 17:16

119 views

Hatay’ın Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerine Kültür Turizm Bakanlığı tarafından kültür merkezi yapılacak..

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yaptığı dönemde Hatay için 2 adet kültür merkezi yapımı için girişimde bulunduğunu ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ve Türkiye’de uygulanan tasarruf tedbirleri sebebiyle yaklaşık 2 yıl ertelenen projenin artık hayata geçirileceğinin müjdesini verdi.

Hatay Milletvekili Yayman, Reyhanlı ve Kırıkhan ilçelerinde 2 adet kültür merkezi yapımının 2021 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programına alındığı söyledi…

*ÇOK FONKSİYONLU OLACAK *
Yayman, iki ilçede de yapılacak kültür merkezlerinin bünyesinde kütüphane, konferans salonu, sergi alanı ve tiyatro salonları gibi sosyal aktivitelerin yapılacağı alanların bulunacağını aktardı.. Buraların 7/24 açık, yaşayan mekanlar olacağını belirtti..

Bakanlığın önceki projede değişikliğe gittiğini ve yeni kültür merkezlerinin 5 bin metrekare büyüklüğünde olacağını ifade eden Yayman, her iki proje için çalışmaların en kısa sürede hayata geçeceğini belirtti..

Büyüyen ve gelişen şehirlerde en önemli ihtiyaçlardan birinin kültür merkezi olduğunu belirten Yayman, bu dev eserler için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ederiz dedi.

YAPARSA AK PARTİ YAPAR..
Her iki kültür merkezinin kente ve vatandaşlarına hayırlı olmasını dileyen Yayman, “2020 yılı ortalarında bilindiği üzere Antakya’da bulunan eski Arkeoloji Müzesi’ni Kent Müzesi’ne dönüştürdük. Hatay’da birçok kültürel faaliyet yürütecek olan tesisleri hizmete sunduk. İnşallah bu yıl da 2 ilçemize kültür merkezlerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için gayretle çalışacağız. Memleketimiz her şeyin en iyisine layıktır. Asırlardır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan kentimiz kültür ve turizm alanlarında da her türlü hizmeti sonuna kadar hak ediyor. Her zaman dediğimiz gibi yaparsa AK Parti yapar diyoruz, ifadelerini kullandı..

*PROJEDE REVİZYON YAPILDI *
Hatay Kültür ve Turizm müdürü Hüsnü Işıkgör ise kültür merkezlerine Hatay’da büyük ihtiyaç vardı. Bu yatırımlar uzun süredir planlanıyordu. Ancak covid 19 salgını nedeniyle adımlar atılamamıştı. Bakanlığımız, Cumhurbaşjanlığı Strateji Başkanlığıyla koordinasyon halinde revizyona gitti. şimdi artık yeni bir projeyle yolumuza devam edeceğiz” diyerek yeni kültür merkezleri Kırıkhan ve Reyhanlı’ya hayırlı olsun dedi..

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.