İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci TVNET’E Konuk Oldu « Hatay Yeni Haber Gazetesi

29 Mayıs 2022 - 12:17

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci TVNET’E Konuk Oldu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, TVNET Kampüs Yolunda programının bu haftaki bölümünde yer aldı.

reklam
İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci TVNET’E Konuk Oldu
Son Güncelleme :

16 Nisan 2021 - 10:52

10 views
reklam

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, TVNET Kampüs Yolunda programının bu haftaki bölümünde yer aldı.


TVNET Kampüs Yolunda programın bu haftaki konuğu olan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “Türkiye’deki üniversitelerin vizyonu, üniversite tercihlerinde nelere dikkat edilmeli, geleceğin inşasında üniversitelerin rolü?” gibi üniversite hakkında merak edilen sorulara yanıt verdi.
Üniversitede yer alan fakülteler, meslek yüksekokulları ve konservatuar hakkında bilgiler veren Rektör Depci, Teknoversite olmanın anlamına ve önemine değinerek İSTE’nin her gün kendini geliştiren bir üniversite olarak pandemi sürecinde eğitim öğretim faaliyetleri ile sosyo-kültürel faaliyetlerin nasıl sürdürüldüğüne dair bilgiler verdi. İnsanların sosyal bir varlık olduğuna vurgu yapan Rektör Depci, “bu süreçte öğrencilerimiz ile etkileşimi sürdürmek ve arttırmak için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz. Geliştirdiğimiz yazılım ile pandemi sürecinde uzaktan eğitime de hazırlıksız yakalanmamış olduk. Şu anda 8000 öğrencimiz aynı anda uzaktan eğitim panelimize bağlanabilir durumda” dedi.

reklam


Öğrencilerin kampüs koşulları hakkında da bilgiler veren Depci “yeni bir üniversite olmayı avantaj olarak kullanıyor ve gelişimimizi üniversite öğrencilerinin bir üniversiteden isteyecekleri tüm olanaklara sahip olacak şekilde planlıyoruz” derken İskenderun’un öğrenciler için neden tercih edilebilir bir şehir olduğuna değindi. “Öğrencilerimizin rahat edebileceği, güvenilir, tüm sosyal olanaklardan faydalanacağı bir şehir üniversitesiyiz. Bireysel değil, birlik beraberlik içinde gelişmenin önemine inanıyor ve öğrencilerimizi tüm alanlarda destekliyoruz” diyen Depci İSTE’nin her türlü koşula uyum sağlayabilecek şekilde çalışmaya devam ettiklerini vurguladı. Depci, ayrıca İskenderun’a ve öğrencilere sunulan teknik imkânlar için diğer yerel yöneticilere teşekkür etti.
İSTE hakkında merak edilen tüm sorulara samimiyetle cevap veren Rektör Depci İSTE’nin sunduğu uluslararası imkânlar, Erasmus, Farabi ve Mevlana programları hakkında bilgi verdi. Nicel olarak uluslararası çalışmaları arttırma gayretinde olduklarını ifade eden Depci nitelikli çalışmalara sayılar kadar önem verdiklerini belirtti.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam