İSTE ÖĞRENCİLERİNDEN TÜBİTAK BAŞARISI « Hatay Yeni Haber Gazetesi

21 Nisan 2024 - 10:58

İSTE ÖĞRENCİLERİNDEN TÜBİTAK BAŞARISI

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B kapsamında hazırlamış olduğu toplam 27 Projeden 15’i desteklenmeye hak kazandı.

reklam
İSTE ÖĞRENCİLERİNDEN TÜBİTAK BAŞARISI
Son Güncelleme :

29 Mart 2024 - 7:01

80 views

İSTE ÖĞRENCİLERİNDEN TÜBİTAK BAŞARISI

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B kapsamında hazırlamış olduğu toplam 27 Projeden 15’i desteklenmeye hak kazandı.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B kapsamında hazırlamış olduğu toplam 27 projeden 15’i desteklenmeye hak kazandı. TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209- A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” ve “2209- B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” 2023 yılı 2. Dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı. İSTE’nin TÜBİTAK “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” kapsamında hazırlamış olduğu 26 projenin 14’ü ve “2209-B- Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” kapsamında hazırlamış olduğu 1 proje olmak üzere toplam 15 projesi desteklenmeye hak kazandı.

Akademik hayatı süresinde çok sayıda başarılı projeye imza atan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, açıklanan 2209-A ve 2209-B sonuçlarıyla öğrencileri ile bir kez daha gurur duyduğunu belirtti. Gelecekte yollarımızı aydınlatacak olan İSTE öğrencilerini aldıkları destek kabulünden dolayı tebrik eden Rektör Depci, “Hocalarımızın TÜBİTAK’tan aldıkları başarılara öğrencilerimizin başarıları da eklendi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi ‘Lider dediğin önde yürüyen değil yol gösteren olmalıdır’ dedik ve her daim başarı adımlarının öncüsü olduk. Elde edilen bu başarılar İSTE Ailesi olarak eğitime ve bilime ne kadar değer verdiğimizin göstergesidir. Hocalarımızla ve öğrencilerimizle hiç durmadan üretmeye devam edeceğimizden başarılarımızın arkasının kesilmeyeceğine de inanıyorum. Projesi kabul edilen öğrencilerimize ve danışmanlarına bize bu onuru ve gururu yaşattıklarından dolayı teşekkür ediyor, yollarının açık ve aydınlık olmasını temenni ediyorum” dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.