HDP: Ortak yaşam için ırkçılığa geçit yok « Hatay Yeni Haber Gazetesi

3 Aralık 2022 - 16:27

HDP: Ortak yaşam için ırkçılığa geçit yok

HDP Hatay İl Örgütü Konya’da 7 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı lanetledi.

reklam
HDP: Ortak yaşam için ırkçılığa geçit yok
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2021 - 16:46

65 views
reklam

HDP: Ortak yaşam için ırkçılığa geçit yok

HDP Hatay İl Örgütü Konya’da 7 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı lanetledi.

reklam


Konuyla ilgili HDP İl Başkanlığı önünde bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına, SYKP, mücadele birliği, EMEP, Emekli-Sen, İHD, Aka-Der, TİP Milletvekili Barış Atay, Eğitim-Sen, SODEP, ÇSA, TÖP, CHP Defne, Def-Gep ve Defne Halk İnisiyatifi destek verdi. Açıklamada, “12 Mayıs 2021 tarihinde Konya’nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi’nde Kürt oldukları için ırkçı saldırıya uğrayan Dedeoğulları ailesinden 7 kişi dün akşam saatlerinde evlerine düzenlenen saldırı sonucu katledilerek evleri ateşe verildi. AKP-MHP iktidarının Kürtlere yönelik düşmanlaştırıcı politikaları bu katliama zemin hazırlamıştır. Günlerdir HDP’ye dönük geliştirilen ırkçı dalganın sonucu yaşanan bu katliamın siyasi ve hukuki sorumlusu AKP-MHP iktidarıdır.
AİLENİN YAKINLARINA VE HALKIMIZA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ
Partimizi ve Kürt halkını toplumsal, hukuki ve siyasi olarak etkisiz kılamayanlar, katliam, nefret söylemi, linç girişimleri ve ırkçılığı devreye sokarak sonuç almaya çalışmaktadır. Deniz Poyraz’ı katleden,faşist-paralimiter güçler, cezasızlık zırhının arkasına gizlenerek Afyon’da, Ankara’da ve son olarak dün akşam Konya’da gerçekleştirdiği katliamlarla Kürt halkına yaşam hakkı tanımamaktadır. Yıllardır ülkeyi yönetme acziyeti içinde olan AKP, MHP ve SARAY iktidarı yaşadığı çürümüşlük halini aşmak için, toplumu kamplaştırıp birbirine düşürüp oy devşirme hesapları içindedir. Hatay,defne’den iktidarı birkez daha uyarıyoruz, bu kirli hesaplardan vazgeçin. Sırf kendi çıkarlarınız için yaptığınız bu kirli politikalar gün gelir sizi de yakar. Halklar arası barış ve eşitliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan bu günlerde bu gidişlattan rahatsız olan tüm güçleri birlikte hareket etmeye, mücadeleyi ortaklaştımaya ve güçlendimeye çağrıyoruz. Ailenin yakınlarına ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz” denildi.

reklam

GİZLİLİK İLKELERİ
www.hatayyenihaber.com’un tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları www.hatayyenihaber.com’a aittir. www.hatayyenihaber.com sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar www.hatayyenihaber.com’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
www.hatayyenihaber.com’daki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. www.hatayyenihaber.com’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir
PRİVACY POLİCY
We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the www.hatayyenihaber.com. However, sometimes the www.hatayyenihaber.com uses third parties to process your information. www.hatayyenihaber. comrequires these third parties to comply strictly with its instructions and the www.hatayyenihaber.com requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the www.hatayyenihaber.comwe sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the www.hatayyenihaber.com and its services. When you use www.hatayyenihaber.com online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the www.hatayyenihaber.com cookies section of our full Privacy Policy.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam