HATAY’DA TURİZM ORMANI KURUYORUZ, HEDEF 100 BİN AĞAÇ! « Hatay Yeni Haber Gazetesi

21 Temmuz 2024 - 01:10

reklam

HATAY’DA TURİZM ORMANI KURUYORUZ, HEDEF 100 BİN AĞAÇ!

HATAY’DA TURİZM ORMANI KURUYORUZ, HEDEF 100 BİN AĞAÇ!
Son Güncelleme :

15 Şubat 2021 - 2:30

210 views

HATAY’DA TURİZM ORMANI KURUYORUZ, HEDEF 100 BİN AĞAÇ!

Türkiye’nin önde gelen 17 turizm sivil toplum kuruluşu el ele vererek “Hatay Turizm Ormanı” Projesi’ni hayata geçirdi ve Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte protokol imzaladı. Hatay’da kül olan ormanları yeniden yeşillendirmek için 2021 yılı hedefi 100 bin ağaçlı orman olarak belirlendi. Proje yürütücüleri, ortakları* ve destekçileri** tüm Türkiye’ye doğaseverlere sesleniyor ve herkesin desteğini bekliyor.

Şimdi daha yeşil bir Dünya için “Turizm Ormanı” kuruyoruz. Hatay orman yangınlarında iki yıl içinde, toplam 372 hektar alanda ormanlar kül oldu. Milyonlarca ağaç yok oldu, binlerce hayvan yaşamını yitirdi ve dünyanın akciğerlerinden biri daha yandı… Hatay’da yok olan ormanları geri getirmek mümkün olmasa da yeni ormanları kurmak, gelecekte hep birlikte nefes olmak mümkün!

TURİZM ORMANI YAZIP 2026’YA GÖNDER 20 TL’YE 2 AĞAÇ FİDANIN OLSUN

Turizm Ormanına siz yada sevdikleriniz adına ağaç fidanı bağışlayabilir, daha yeşil bir Türkiye için destek olabilirsiniz. Birlikte başaramayacağımız hiçbir şey yok! Turizm Ormanı için tüm GSM operatörlerinden kısa mesaj yoluyla TURİZM ORMANI yazıp 2026‘ya bir SMS gönderip 20 TL’ye iki ağaç fidanı desteği verebilirsiniz.

Fidan Sertifikası almak için kredi kartı ile bağış yapabilirsiniz: turizmormani.tuader.org

Banka havalesi ile bir fidan bedeli 10 TL’dir. Şimdi hayata geçirilen “Turizm Ormanı” projesine destek zamanı! Turizm Ormanı banka hesabına para transferi ile destek vermek için; OGEMVAK Turizm Ormanı Hesabı Ziraat Bankası IBAN: TR 6500 0100 0799 3558 6221 5099 hesaptan ağaç fidanı gönderebilirsiniz.

    

       *Turizm Ormanı Projesi Ortakları: TÜRSAB, TÜROFED, TÜROB, TTYD, TUREB, TURYİD, SKAL, TUADER, POYD, TÜROYD, THTC, TAŞPAKON, TAFED, TURDER, I-MICE, İstanbul Doğa Sporları Kulübü, TUYED.

       **Turizm Ormanı Projesi Destekçileri: CABGRUP, TOURISM TODAY, tourismfm, THMTURİZMHABER, turizmgazetesi.com, Turizm Aktüel, OGM, OGEM-VAK, METİOD, TTYÖOMD, BTİOYOMD, ATİOYOMED, ERTUMED, ATMED, ÇATİOD, NEVTİM.

 

 

Turizm Ormanı Projesi İletişim:

Prof. Dr. Muharrem Tuna – 0505 319 43 43                                                                                      Turizm Akademisyenleri Derneği Başkanı

Cafer Türkseven – 0532 420 51 51                                                                                     Turizm Akademisyenleri Derneği Genel Koordinatörü

www.tuader.org

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.