Hatay esnafı “TEKSÖZ” dedi « Hatay Yeni Haber Gazetesi

6 Temmuz 2022 - 08:12

Hatay esnafı “TEKSÖZ” dedi

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) seçimini mevcut başkan Abdulkadir Teksöz, rakibi Mehmet Alakuş’u devirerek yeniden başkanlığa seçildi.

reklam
Hatay esnafı “TEKSÖZ” dedi
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2022 - 18:30

393 views
reklam

Hatay esnafı “TEKSÖZ” dedi

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) seçimini mevcut başkan Abdulkadir Teksöz, rakibi Mehmet Alakuş’u devirerek yeniden başkanlığa seçildi.

Kongrenin Divan Kurulu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Denetleme Kurulu Üyesi Talat Dinçer, Hatay Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Hatay Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, Hatay Elektronik Cihaz Tamircileri Odası Başkanı Adnan Taşçıoğlu, Reyhanlı Demirciler ve Tornacılar Odası Başkanı Süleyman Sırrı Ataş ve İskenderun Terziler Odası Başkanı Mehmet Ordulu’dan oluştu. Kongreye Antakya Belediye Başkanı İzzettin yılmaz, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Künefeci, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Hayzaran, Oda Başkanları, STK Temsilcileri ve çok sayıda esnaf katıldı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

TEKSÖZ: BEN ANTAKYA’NIN DEĞİL HATAY ESNAFININ BAŞKANIYIM

Divan kurulunun yerini almasının ardından faaliyet raporunu okumak adına Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz kürsüye çıktı. Teksöz konuşmasında; “Hepiniz bizi tanıyorsunuz. TESK Yönetim Kuruluna 70 yıl sonra Allah’a şükür bir üye seçildi. 7 federasyonda Hatay’ı temsilen 7 arkadaşımız bulunuyor. Biz esnafın sorunu için Ankara’ya kamp kuruyoruz. Bu ekip meselesidir. Metal Sanayi Sitesi için ben ve 2 arkadaşım vekillerimizle birlikte Sanayi Bakanımız ile görüştük. Antakya’da mobilyacılar sanayi sitesi gibi Kırıkhan’da da yapıyoruz. 1 senede yatırım programına alındı. Bize kim ne proje getirirse biz yardımcı oluruz. Defne, Samandağ ve Reyhanlı Sanayi siteleri için bize geldiler. Bize esnaf için ne derse ne zaman derse esnafın babasının cebi 24 saat açıktır. Altınözü OSB’deki proje 10 seneden beri yapım aşamasındaydı. Ben Hatay’ın başkanıyım sadece Antakya’nın değil, bunu herkes biliyor” dedi.

ALAKUŞ: DEĞİŞİMİN FİTİLİNİ ATEŞLEDİK

Kongre üyelerine hitap eden İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı HESOB Başkan Adayı Mehmet Alakuş değişimin fitilini ateşlediklerini söyleyerek seçildiği takdirde esnafın yanında duracağının sözünü verdi. Elektrik, akaryakıt ve doğalgazın esnafı zora soktuğunu ve esnafın çalışamaz olduğunu ifade eden Alakuş göreve seçildiği takdirde başta esnafın bu zorlukları aşması için çabalayacağının sözünü verdi. Her esnafa eşit mesafede ve şeffaf bir yönetim anlayışı ile hareket edeceğine vurgu yapan HESOB Başkan Adayı Mehmet Alakuş da konuşmasının sonunda HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz’e başarı dileklerinde bulunarak tüm annelerin anneler gününü kutladı.

Son gününe kadar heyecan dolu anlara sahne olan ve mevcut başkan Abdulkadir Teksöz ile Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş’un karşı karşıya geldiği seçimi Teksöz kazandı. Seçim sonrasında iki tarafta birbirini tebrik ederek başarı dileklerinde bulundu.

366 oy alan Abdulkadir Teksöz yeniden başkan seçilirken, Alakuş ise 108 oyda kaldı. 521 potansiyel oyun olduğu seçimde 41 üyenin ise oy kullanmadığı görüldü.


HESOB Başkanlığın yeniden seçilen Abdulkadir Teksöz’ün yönetimi şu isimlerden oluşuyor;
Asil Üyeler; Erol Akın, Aziz Fatih Yılmaz, Sabit Ak, Ali Bayır, Refik Gümüşoğlu, İbrahim Cihangir, Ahmet Bölükbaşı, Nizar Hayzaran.
Yedek üyeler; Mehmet Ali Yapar, Hidayet Şahinoğlu, Ali Çaydan, Mehmet Hammutoğlu, Ferit Gürel, Orhan Gezgin, Mahmut Ayrancı, Mustafa Yüksel, Davut Karataş


Denetim kurulu asil üyeler; Abdulgani Kit, Musa Mert, Mustafa Terzi, Muhammet Güzey, Servet Canatar.
Yedek üyeler Mehmet Şakir Batmaz, Lütfü Naili Yücel, Ali Buğa, Abdullah Deliveli, Neşe Bozoğullarından
Disiplin kurulu asil üyeler; Hasan Özkul, Mahmut Şenöz, Doğan Aydın, Halil Emre Ergüder, Yılmaz Değirmenci.
Yedek üyeler: Necdet Arslan, Halit Kanat, Fahri Kelahmetoğlu, Mustafa Tül, Ali Baklacı.

Haber/Fotoğraf: Levent AŞKAR 

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

Reklam

Reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam