Hastanedeki görüntülere yalanlama « Hatay Yeni Haber Gazetesi

29 Mayıs 2022 - 10:59

Hastanedeki görüntülere yalanlama

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, bugün sosyal medya ve çeşitli basın-yayın organlarında yayınlanan görüntülerle ilgili bir açıklama yayınladı.

reklam
Hastanedeki görüntülere yalanlama
Son Güncelleme :

27 Nisan 2021 - 22:39

24 views
reklam

Hastanedeki görüntülere yetkili ağızdan yalanlama

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, bugün sosyal medya ve çeşitli basın-yayın organlarında yayınlanan görüntülerle ilgii bir açıklama yayınladı.


Söz konusu görüntülerde yaşlı bir vatandaşın sedye olmadığı gerekçesiyle battaniye ile taşındığı görüldü. Olay ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü olayın görüntülerdeki gibi olmadığını, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “27.042021 tarihinde Hatay Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Bina Poliklinikler alanında 1935 doğumlu F.Ö. adlı vatandaşımızın sosyal medyada battaniye ile taşınırken görüntülendiği paylaşımlara ilişkin olarak aşağıdaki açıklamaların yapılması ihtiyacı doğmuştur. Hastamızın 27.04.2021 tarihinde, saat 11.00 civarında Hastanemiz Dermatolojı Polikliniğine randevulu olarak muayeneye getirildiği ve 11.07’ de muayene edildiği anlaşılmıştır. Hasta yakınlarının hiçbir şekilde hastane idaresi, hasta hakları, hasta yönlendirme personelinden yardım ve sedye talebinde bulunmadığı (hastane girişinde sedye ve tekerlekli sandalye parkımız bulunmakta olup bu alanda ve hastanenin birçok alanında kullanıma hazır şekilde sedye ve tekerlekli sandalye bulunmaktadır), poliklinik alanına battaniye ile götürüldüğü ve hasta yakınlarından birinin taksiden indirilmesinden itibaren kamera kaydına başladığı, Dermatolojı polikliniği önünde yere konularak kamera ve fotoğraf kaydına devam edildiği, bu sırada hasta karşılama ve hastane güvenlik elemanlarının hastaya yardıma geldiği ve sedye getirdiği anlaşılmıştır. Muayenesi tamamlanan hasta Evde Sağlık Birimimiz tarafından hastamız Acil Servis alanından hastanemiz hasta nakil aracı ile evine nakledilmiştir. Ayrıca olayla ilgili olarak Hastane Yönetimimiz tarafından gerekli idari soruşturma başlatılmıştır” denildi.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam