GÜZEL: NE MUTLU BİZE Kİ ÜLKENİN EN BÜYÜK BAYRAMINI ÇOCUKLARIMIZA HEDİYE EDEN BÜYÜK BİR LİDERE SAHİBİZ    « Hatay Yeni Haber Gazetesi

24 Eylül 2023 - 20:47

GÜZEL: NE MUTLU BİZE Kİ ÜLKENİN EN BÜYÜK BAYRAMINI ÇOCUKLARIMIZA HEDİYE EDEN BÜYÜK BİR LİDERE SAHİBİZ   

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. 

reklam
GÜZEL: NE MUTLU BİZE Kİ ÜLKENİN EN BÜYÜK BAYRAMINI ÇOCUKLARIMIZA HEDİYE EDEN BÜYÜK BİR LİDERE SAHİBİZ   
Son Güncelleme :

20 Nisan 2021 - 14:59

169 views

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Güzel mesajında,  “23 Nisan 1920 tarihinde milletimizin iradesini ve ulusal egemenliğimizi temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin(TBMM) kurulmasıyla Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Bağımsızlık adına ülke tarihinde önemli bir dönüm noktası olan bu gelişme, dünya nezdinde örnek sayılan bir özgürlük ve demokrasi dersidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin kurulduğu 23 Nisan gününü tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir.

Ulu Önderimiz, çocuklara duyduğu büyük sevgi ve sarsılmaz güveni,  “Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız” şeklinde ifade etmiştir.

Bizlere düşen en önemli görev, istikbalimiz olan çocuklarımıza daha huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmak, en iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak, özgüveni yüksek ve bilinçli bireyler yetiştirmektir” ifadelerini kullandı.

“PANDEMİNİN SONA ERDİĞİ VE BAYRAMLARIMIZI ÇOCUKLARIMIZLA BİRLİKTE COŞKUYLA KUTLADIĞIMIZ GÜNLERE KAVUŞMAYI DİLİYORUM” 

Mesajının devamında içinde bulunduğumuz ve tüm dünyanın mücadele ettiği pandeminin sona ermesini dileyen Başkan Güzel,

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın daha coşkulu, huzurlu ve neşeli kutlandığı günlerin bir an evvel gelmesini temenni ediyor, tüm çocuklarımıza güzel bir dünya diliyorum.

Bu vesile ile bu günü çocuklarımıza bayram olarak hediye eden Ata’mızı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

 reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.