EXPO GÖNÜLLÜLERİNDEN ORGANİZASYON RUHUNA UYGUN ETKİNLİK « Hatay Yeni Haber Gazetesi

21 Temmuz 2024 - 23:29

reklam

EXPO GÖNÜLLÜLERİNDEN ORGANİZASYON RUHUNA UYGUN ETKİNLİK

EXPO 2021 Hatay Gönüllüleri, dev organizasyonun amacına uygun bir etkinlikte daha buluştu.

EXPO GÖNÜLLÜLERİNDEN ORGANİZASYON RUHUNA UYGUN ETKİNLİK
Son Güncelleme :

14 Aralık 2021 - 13:43

155 views

EXPO 2021 Hatay Gönüllüleri, dev organizasyonun amacına uygun bir etkinlikte daha buluştu.

HBB’nin Kisecik’teki üretim fidanlığında bir araya gelen gönüllüler, balkon bahçeciliğine dikkat çekmek ve bunu yaygın hale getirmek için farklı süs biberi tohumlarını toprakla buluşturdu.

Expo Gönüllüleri, balkon bahçeciliğinde önemli yer edinen süs biberi yetiştiriciliğinin detaylarını Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Bahçe Bitkileri Öğretim Üyesi ve aynı zamanda EXPO’21 Hatay’ın resmi danışmanı Prof. Dr. Kazım Mavi’den öğrendi.

Hatay’daki biber türlerinin ihraç edilen bitki türlerine alternatif olabileceğini söyleyen Mavi, “Bugünkü etkinlik çok verimli oldu. Hatay özelindeki farklı süs biberi türleri ile doğadan topladığımız türlerin ihracatını başarabiliriz. EXPO 2021 bu türlerin dış pazara ihraç edilmesine katkı sunacaktır. Expo’yu şehrimize kazandıran Hatay Büyükşehir Belediyesine, Expo ekibine ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı bir organizasyon olmasını diliyorum” dedi.

Expo Gönüllüleri de etkinlikten büyük keyif aldıklarını dile getirdi.

Genç gönüllü Beyza Akti, “Güzel, değişik ve farklı bir etkinlik oldu. Bilmediğimiz yeni şeyler öğrendik. Öğrendiklerimizi çevremize öğreteceğiz ve bundan keyif alacağız. Expo’nun şehrimizin tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyorum. Organizasyonun şehrimizde yapılacak olmasından çok mutluyum” dedi.

Etkinliğe katılan bir diğer Expo gönüllüsü Büşra Yılmaz da izlediği başka bir etkinlikten sonra gönüllü olmaya karar verdiğini söyleyerek “Biber yetiştiriciliğini evde yapıyor ancak teknik bilgisini bilmiyorduk. Onun için bugünkü etkinlik çok verimli geçti. Bilmediğimiz şeyleri öğrendik. Hatay’ın hak ettiği değere Expo ile daha çabuk ulaşacağını düşünüyorum. Nisanda çok güzel etkinlikler bizi bekliyor” ifadelerini kullandı.

reklam

Etkinliğin sonunda Prof. Dr. Kazım Mavi, gönüllülere farklı türdeki biber tohumlarını hediye etti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.