ERYILMAZ:” TÜM SAHTE HESAPLARA KARŞIYIZ” « Hatay Yeni Haber Gazetesi

1 Ekim 2022 - 02:05

ERYILMAZ:” TÜM SAHTE HESAPLARA KARŞIYIZ”

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, sosyal medyada açılan sahte hesaplardan yapılan toplumu ayrıştırıcı ve hakaret içerikli paylaşımlara meydan okudu.

reklam
ERYILMAZ:” TÜM SAHTE HESAPLARA KARŞIYIZ”
Son Güncelleme :

28 Haziran 2021 - 21:58

57 views
reklam

ERYILMAZ:” TÜM SAHTE HESAPLARA KARŞIYIZ”

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, sosyal medyada açılan sahte hesaplardan yapılan toplumu ayrıştırıcı ve hakaret içerikli paylaşımlara meydan okudu.

REKLAM

Başkan Eryılmaz, konuyla ilgili yayınladığı açıklamada, “Son zamanlarda sosyal medya ortamında gerek Belediyemiz gerekse şahsıma yönelik saldırı amaçlı sahte hesaplar açılarak kamuoyunu yanıltıcı, gerçeğe aykırı paylaşımlarda bulunulduğunu üzülerek gözlemliyorum. Bunlar hakkında adli işlemler yapılmakla birlikte aşağıdaki açıklamaların yapılması zorunluluğu doğmuştur. Gerek lehte gerekse aleyhte bel altı, toplumu bölmeye ve ayrıştırmaya yönelik sahte hesaplardan yapılan her türlü paylaşıma hiçbir şekilde itibar etmiyor, dikkate almıyor ve onaylamadığımı da belirtmek istiyorum. Sizlerden de sahte hesaplara itibar etmemenizi rica ediyorum. Şahsen, sahte hesaplardan övülmeye, takdir edilmeye hiçbir suretle ihtiyacım olmadığını özellikle belirtmek isterim. Bu gibi hesapları ciddiye almak, bu gibi hesaplardan bir çıkar gözetmek abesle iştigaldir. Samandağ Belediyesi olarak en önem verdiğimiz konuların başında gelen ve taviz vermemizin asla mümkün olmadığı “şeffaf belediyecilik” anlayışımızı hedef alan söz konusu paylaşımların gerçekle uzaktan yakından ilişkisi bulunmamaktadır.
KARANLIK DÜŞÜNCELERE İZİN VERMEYECEĞİZ
Daha önce de sürekli her mecrada belirttiğim üzere, yapmış olduğumuz hizmet ve alınan kararlarda toplumun her kesiminden Samandağlı bireylerin, yapıcı ve çözüm odaklı her türlü eleştiri, düşünce ve fikrine kapılarımız ardına kadar açıktır. Bu makamın esas sahibi Samandağ halkının iradesi yani sizlerin iradesidir. Samandağ halkının iradesine ipotek koymak ve itibarsızlaştırmak adına söylem ve davranışlarda bulunmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Özellikle hiçbir şekilde gerçeklerle ilgisi bulunmayan paylaşımlar yaparak hizmet ettikleri karanlık düşüncelere ve kalemlere asla müsaade etmeyeceğiz. Sahte sosyal medya hesaplarının kimlere ait olduğunu az buçuk tahmin etmekteyiz. Samandağ kamuoyu tarafından da tahmin edilebilecek bu kişiler itibar görmemektedir. Bu kişilerin amaçları çalışmalarımızı sekteye uğratmak, yapılan çalışmaları baltalamak, engellemek ve itibarsızlaştırmaktır. Sahte hesaplar aracılığıyla belediyemizi hedef alan spekülasyonlar, kamuoyunu yanıltmaya ve yanlış yönlendirmeye yöneliktir. Hemşehrilerimizin ve Samandağ kamuoyunun, sunulan hizmetleri göz ardı etmeye, karalamaya, kurumumuz ve şahsım hakkımda olumsuz bir algı oluşturmaya yönelik bu tip paylaşımlara itibar etmeyeceğine duyduğum inançla, çalışmalarımızı “insan odaklı, kaliteli ve eşit hizmet” anlayışı ile sürdüreceğimizi bir kez daha tekrarlamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam