Dolgun: Her şey açığa çıkınca göreve başlayacağım « Hatay Yeni Haber Gazetesi

18 Mayıs 2024 - 16:00

Dolgun: Her şey açığa çıkınca göreve başlayacağım

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı iken Makine İkmal Dairesi Başkanlığına atanan Ahmet Dolun, görev süresi boyunca yaşadığı gelişmelerle ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

reklam
Dolgun: Her şey açığa çıkınca göreve başlayacağım
Son Güncelleme :

27 Haziran 2021 - 16:39

261 views

Dolgun: Her şey açığa çıkınca göreve başlayacağım

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı iken Makine İkmal Dairesi Başkanlığına atanan Ahmet Dolun, görev süresi boyunca yaşadığı gelişmelerle ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

REKLAM


Başkan Dolgun yaptığı açıklamada, “İki defa işini hukuka aykırı yapmaya çalışırken durdurduğum ve Belediye üst yönetiminden izin aldıklarını söyleyerek korsanca ve defalarca aynı girişimine dur dediğim ATYA enerji firması görev değişikliğinden yaklaşık 14 saat sonra yine korsanca ve vermelerini istediğim taahhütnameyi vermeyerek ve de yeni atanan Daire başkanın bilgisi olmadan yine üst yönetimden izin aldıklarını söyleyerek Gökçegöz çöp depolama sahasında işe koyulmuşlar. Umarım sayın başakınım gönderdiğim taahhütnameyi imzalatmıştır. Zira yaklaşık iki aydır sayın başkanımla sorunu görüşmek için talebime cevap bekliyordum. 25 Haziran Cuma günü mesaiden sonra Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi başkanlığından, Makine İkmal Dairesi Başkanlığına atandığımı sosyal medya hesabımdan paylaşmıştım. Yine kamu oyunun bildiği üzere 2017 yılının Kasım ayında haksız yere Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığına kaydırılmıştım.
GÖREV SÜREM BOYUNCA HISIZLIK, HAKSIZLIK VE ARSIZLIĞA BULAŞMADIM
Gerekçe olarak Belediye Başkanım adına hukuk müşavirliğinin mahkemeye sunduğum dava dilekçeme karşı savunmasında “Ahmet Dolgun bu daireye bilgi, birikim ve devlet tecrübesinden faydalanmak üzere atanmıştır” diye bir savunma yapmıştı. Yaklaşık 1.5 yil sonrada Çevre Dairesi Başkanlığına iade edilmiştim. Geldiğim noktada geçmiş hizmetlerim, eğitimim ve liyakatıma uygun olmayan ve kamu yararına uygun olmadığını düşündüğüm; rızam olmadan ve hangi gerekçe ile atandığımı bilmediğim ve sayın genel sekreterimin bu atamaya direndiğini öğrendiğim Makina İkmal Dairesi Başkanlığına atanmama ilişkin tebligatı; Çevre Dairesine atanan arkadaşımın ve Sayın Belediye Başkanım Lütfü Savaşın bu daire ile ilgili herhangi bir hırsızlık, başarısızlık veya arsızlık olup olmadığını tespit edene kadar izin hakkımı kullanarak kabul etmeyeceğimi kamu oyuyla paylaşıyorum. Zira amacımın Makam ve Mevki, Mal ve Mülk olmadığını; yaklaşık 22 yılı idareci olarak geçen 29 yıllık memuriyet hayatımda hiç bir zaman, renk, ırk, mezhep, siyasi görüş ayırımı yapmadan(-ki iki defa M.vekili aday adayı olmama rağmen) herkese eşit ve devlet adabı çerçevesinde, şeffaf bir şekilde ve ne astlarımdan ne de üstlerimden hiç birşey gizlemeden hizmet etmeye çalıştığımı beni tanyanların net olarak bildiğini düşünüyorum. Hiç kimsenin bir başka kimsenin onuru ile oynamaya hakkı yoktur. Durum netleşip açıklığa kavuşunca yeni atandığım Makine İkmal Dairesi Başkanlığı görevini başarı ile hilesiz ve şaibesiz yöneteceğimi belirtmek isterim…Tabi tüm yasal haklarımı saklı tutarak” ifadelerini kullandı.

REKLAM

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.