DEVA’DA KAN KAYBI SÜRÜYOR « Hatay Yeni Haber Gazetesi

6 Temmuz 2022 - 08:01

DEVA’DA KAN KAYBI SÜRÜYOR

DEVA Partisi’ndeki Antakya Merkez İlçe Gençlik Politikaları Başkanlığı görevini yürüten Onur Yoğurtçuoğlu, partideki görevinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

reklam
DEVA’DA KAN KAYBI SÜRÜYOR
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2022 - 11:59

591 views
reklam

Yoğurtçuoğlu DEVA’dan ayrıldığını açıkladı

DEVA Partisi’ndeki Antakya Merkez İlçe Gençlik Politikaları Başkanlığı görevini yürüten ,deneyimli siyasetçi Onur Yoğurtçuoğlu, partideki görevinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

Geçtiğimiz yıllarda siyaset çalışmalarını  sürdürmek  ve deneyimlerimi ile DEVA Partisi’ne misyon katmak isteyen deneyimli siyasetçi  Yoğurtçuoğlu, partisinden istifa etmesinin gerekçesini şu sözlerle açıkladı; “13 Mayıs 2022 itibariyle DEVA Partisi’ndeki Antakya Merkez İlçe Gençlik Politikaları Başkanlığımdan ve parti üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum. Bir süredir parti kuruluş ilkelerine uymayan siyasi çalışmalardan, söylemlerden ve davranışlardan rahatsızlığımı en yüksek mercilerde belirtmeme rağmen, parti içindeki bir takım kişiler, ülkemizin de büyük sorunu olan ayrımcılık ve mezhepçilik kanserine yakalanmışlardır.

Reklam

DEV PARTİSİ’NDEKİ YÖNETİCİLER İKTİDARIN DEVAMI GİBİ DAVRANIYOR

Eleştirdiğimiz iktidarın bire bir devamı olarak davranmaya başlayıp, tecrübe adı altında dinozor ve dinozor yavruları gibi davranan kişi ve kişilerin önce partiye sonra şahsıma ve Alevi cemaatine zarar verdiğini üzülerek görmüş ve yaşamış bulunmaktayım. Defne ve Antakya sınırlarını büyük bir ustalıkla Alevi – Sünni bölgesi diye harita üzerinde mahalle mahalle ayıranların özeleştiri ve vicdan muhasebesi yaparak yaptıkları hatayı anlayıp değiştiğine inanmıştık. Oysaki bizimkisi bir hayalden öteye gidememiş. Aynı acımasız kadro bu seferde DEVA Partisinde dümenin başında. Mavi AKP söylemlerini özellikle Hatay’da meşrulaştıran bu kişilerin DEVA Partisi’ne katkıları sırasıyla il yöneticileri, ilçe başkanları, ilçe yöneticileri ve birçok üye istifalarıyla belgelenmiştir. Üstelik bu istifalar ileriki günlerde de hız kesmeden devam edecektir. HATAY gibi kardeşçe yaşanabilen bu şehirde gerek siyasetin içinde gerekse siyasetin sonrasında başı dik yürüyebilmek en büyük tecrübedir. Ülke ve milletin geleceği için mücadele edeceğimiz başka alanlarda görüşmek üzere” ifadelerini kullandı.

DEVA’DA KAN KAYBI SÜRÜYOR

Demokrasi ve Atılım Partisi, istifalarla kan kaybetmeye devam ediyor. Yoğurtçuoğlu’nun istifasıyla sarsılan DEVA Partisi’nden kısa bir süre önce de Antakya İlçe yöneticisi Hasan Öztürk benzer gerekçelerle istifa etmişti. DEVA Partisi’nde ilerleyen günlerde istifa silsilesinin devam edip etmeyeceği merakla bekleniyor. (Haber: Levent AŞKAR)

Reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam