CUMHURBAŞKANLIĞI HEYETİ’NDEN ANTAKYA BELEDİYESİ’NE ZİYARET « Hatay Yeni Haber Gazetesi

29 Ocak 2023 - 12:46

CUMHURBAŞKANLIĞI HEYETİ’NDEN ANTAKYA BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı ziyaret ettiler.

reklam
CUMHURBAŞKANLIĞI HEYETİ’NDEN ANTAKYA BELEDİYESİ’NE ZİYARET
Son Güncelleme :

29 Kasım 2022 - 12:56

55 views
reklam

CUMHURBAŞKANLIĞI HEYETİ’NDEN ANTAKYA BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Dr. Murat Yılmaz, Hatay Vali Yardımcısı Harun Kaya refakatinde Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı ziyaret ettiler.

Bilim Merkezi Ziyaret Edildi

Antakya Bilim Merkezi ve Antakya Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ziyaretlerde heyet Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın hizmetleri hakkında bilgi aldı, projeleri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Bilim Merkezi ziyaretinde yürütülen hizmetler hakkında bilgiler aktaran Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz; “Bilim Merkezimiz içerisinde akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, astronomi ve uzay bilimleri eğitimleri veriyoruz. Bunun yanı sıra her gün okul gruplarımızı ve bireysel olarak öğrencilerimizi, velilerimizi ziyaretçi olarak ağırlıyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 72 bin öğrencimizi bilim merkezimizde ağırlamış bulunuyoruz.” dedi.

Robotik Kodlama Şampiyonları Alkışlandı

Estonya’nın başkenti Talinn’de 16 ülke ve 400’den fazla katılımcı ile düzenlenen Robotex International’da Dünya 3.’sü olarak bizleri gururlandıran Antakya Belediyesi Robotik Takımı da Bilim Merkezi’nde heyeti karşılayanlar arasındaydı. Enes Bakımlı, Gökalp Kiraz, Hüseyin Keseroğlu ve Hüseyin Bakımlı isimli öğrencilerin Dünya 3.’sü olduklarını öğrenen heyet öğrencileri alkışlayarak tebrik etti.

Bilim Merkezi’nin tüm birimlerini ziyaret eden heyet, daha sonrasında Antakya Belediyesi Ana Hizmet Binası’na geçerek burada Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler. Belediye hizmetleri ve projeleri hakkında bilgiler aktaran Başkan Yılmaz, ziyaretin sonunda heyet ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Reklam

Reklam

 

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam