Çapanoğlu tartışmalara son noktayı koydu « Hatay Yeni Haber Gazetesi

17 Nisan 2024 - 21:54

Çapanoğlu tartışmalara son noktayı koydu

Eğitim Gücü Sendikası Hatay İl Başkanı Erdal Çapanoğlu, sendika genel başkanı Oğuz Özat’ın maaş tartışmalarına son noktayı koydu.

reklam
Çapanoğlu tartışmalara son noktayı koydu
Son Güncelleme :

26 Nisan 2022 - 0:31

749 views

Çapanoğlu tartışmalara son noktayı koydu
Eğitim Gücü Sendikası Hatay İl Başkanı Erdal Çapanoğlu, sendika genel başkanı Oğuz Özat’ın maaş tartışmalarına son noktayı koydu.


Aylardır süren tartışmanın, Özat’ın bordrosunun yayınlanmasıyla sona erdiğini belirten Çapanoğlu, Özat’ın maaşının kendisiyle aynı pozisyondaki bir öğretmen maaşını geçmediğini belirterek tartışmalara son noktayı koydu.
Çapanoğlu, Genel Başkan Özat’ın açıklamalarını Hatay kamuoyuna da aktardı. Çapanoğlu’nun yayınladığı açıklamada Özat şu ifadelere yer verdi; “Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı Oğuz Özat, aylardır sorulan ve merak edilen “Ne kadar maaş alacaksınız?” sorusuna maaş bordrosu ile açıklama yaptı.

Mart ayından bu yana profesyonel sendikacı olarak çalışmalarını yürüten Özat, “Sendika başkanlarının maaşları ile ilgili bilgiler basın yoluyla kamuoyunun bilgisine paylaşılınca ‘Genel Başkan Oğuz ÖZAT ne kadar maaş alacak?’ sorusunun çok da haksız olmadığını düşündüm. Ama beni tanıyanlar bilir; haramla işim yok, parayı hiç sevmedim. Beş yıldır Türk PDR Derneği Başkanlığı yapıyorum, tek kuruş gelir almadım. Hatta kendi açtığımız bir eğitime parasını ödeyerek katıldığım oldu. Biz bu sendikayı öğretmen ve meslektaşlarımızın hakları için kurduk. Geliri de onlara gidecek.” diyerek maaş tartışmasına son noktayı koydu. Eğitim Gücü Sendikası Genel Başkanı olarak 28.02.2022 tarihinden itibaren profesyonel sendikacılığa geçiş yaparak, ücretsiz izne ayrıldım. Yani Mart ayından itibaren maaşımı sendika ödüyor. Bu yazdığım teminattır; devlette aldığım maaşa ilave olarak ek dersten daha fazlasını almıyorum, almayacağım.

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

AİDATLAR ÜYELERE HARCANACAK
Nisan ayında maaş olarak 9000 lira ödeme aldım. Benimle aynı haklara sahip; evli, iki çocuk sahibi 27 yıllık 1’in 4’ü bir uzman öğretmenin de aynı maaşı aldığı bilinmektedir. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yönetici ve Öğretmenlerin Haftalık Ders ve Ek ders Çizelgesi incelendiğinde ben Rehber Öğretmen olarak 18 saat de ek ders ücreti alacakken, görevi gereği 30 saat ek ders ve hatta sınav görevi, tamamlayıcı eğitim gibi çalışmalarla benden en az 2000 lira fazla aylık geliri olan öğretmenlerin/yöneticilerin bulunduğunu da hatırlatmak isterim. Daha önce de çeşitli platformlarda ifade ettiğim gibi maaşım web sitemizden yayınlanacak. Bu açıklamam üzerine; sahada ‘Üyeleri fazla olunca gelir artar, maaşlar değişir.’ deniyormuş. Üyemiz artınca da biz gelirimizi üyelerimizin refahı için harcayacağız. Meslektaşlarımıza hastalığında, zor gününde, kötü gününde destek olacak, çocuklarına burs sağlayacağız. Maaş bordromu da web sayfamızdan yayınlamaya devam edeceğiz.

Reklam

Ayrıca sadece genel başkan değil, yönetim kurulu üyeleri ve il başkanlarının alacağı ücret de profesyonelliğe geçtiklerinde maaş artı ek dersi geçmeyecek. Aidatlar kuruşuna kadar üye için harcanacak. Beni tanıyanlar bilir; haramla işim yok, parayı hiç sevmedim. Biz bu sendikayı öğretmen ve meslektaşlarımızın hakları için kurduk. Geliri de onlara gidecek.” sözleriyle bu noktada da sendikal anlamda farklı bir duruş sergiledi. Maaş bordrosunu sendika sayfasında yayımlayan Genel Başkan Özat, açıklamalarıyla kamuoyunda maaşıyla ilgili sorulan tüm sorulara en net cevabı verdi” ifadelerini kullandı.

Reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.