BMC TOSYALI HOLDİNGE GEÇTİ « Hatay Yeni Haber Gazetesi

18 Mayıs 2024 - 17:17

BMC TOSYALI HOLDİNGE GEÇTİ

BMC’nin hakim ortağı artık Tosyalı Holding! Ethem Sancak ve Galip Öztürk hisselerini sattı.

reklam
BMC TOSYALI HOLDİNGE GEÇTİ
Son Güncelleme :

28 Haziran 2021 - 21:12

178 views
BMC TOSYALI HOLDİNGE GEÇTİ
BMC’nin hakim ortağı artık Tosyalı Holding! Ethem Sancak ve Galip Öztürk hisselerini sattı.
reklam
Tosyalı Holding’in, kamyon ve zırhlı araç üreticisi British Motor Company’nin (BMC) Ethem Sancak ve Galip Öztürk ailelerine ilişkin paylarını satın almak için uzun müddettir devam eden görüşmeleri mutabakatla sonuçlandı.
Tosyalı Holding’in, kamyon ve zırhlı araç üreticisi BMC’nin Sancak ve Öztürk ailelerine ait hisselerini satın almak için uzun zamandır süren görüşmeleri anlaşmayla sona erdi. Tosyalı Holding, Galip Öztürk ve Ethem Sancak’a ait yüzde 50,1’lik BMC hissesini satın aldı. Satın almanın 480 milyon dolar olduğu ileri sürülürken, şirketin hakim ortağı ise Tosyalı Holding oldu.
SANCAK VE ÖZTÜRK AİLELERİNİN PAYI KALMADI
BMC’ye talip olan Fuat Tosyalı, bir müddettir Sancak ve Öztürk aileleriyle görüşmelerini sürdürdüğü biliniyordu. Sancak ve Öztürk ailelerinin toplam 50,1’lik payı Tosyalı Holding’e geçti. Satış bedeli ise argümana nazaran 480 milyon dolar oldu. Sancak ve Öztürk ailelerinin hiçbir payı kalmazken BMC’nin büyük hissedarı Tosya Holding oldu.
Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanan bilgilere göre; BMC’nin Galip Öztürk ve Ethem Sancak’a ait yüzde 50,1’lik hissesi resmen Tosyalı Holding’e satıldı. Hisselerin satış bedelinin ise 480 milyon dolar olduğu iddia edildi.Anka’dan Bora Erdin’in aktardığına göre; açılımı “British Motor Company” BMC, 1964 yılında kuruldu. Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, Çukurova Holding’in Interbank’tan kaynaklanan borçları nedeniyle Mayıs 2013’te Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) geçti.
reklam
reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.