BAŞKAN YILMAZ; “EZAN, ÇAN, HAZZAN SESLERİNİ AYNI ANDA DÜNYA’NIN BAŞKA HİÇBİR YERİNDE DUYAMAZSINIZ.” « Hatay Yeni Haber Gazetesi

21 Nisan 2024 - 11:00

BAŞKAN YILMAZ; “EZAN, ÇAN, HAZZAN SESLERİNİ AYNI ANDA DÜNYA’NIN BAŞKA HİÇBİR YERİNDE DUYAMAZSINIZ.”

reklam
BAŞKAN YILMAZ; “EZAN, ÇAN, HAZZAN SESLERİNİ AYNI ANDA DÜNYA’NIN BAŞKA HİÇBİR YERİNDE DUYAMAZSINIZ.”
Son Güncelleme :

16 Mart 2021 - 14:20

216 views

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya Belediyesi İbadethane Temizliği Ekiplerince şehrin 95 mahallesinde her din ve mezhebe ait ibadethanelerde yürüttüğü temizlik çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Yılmaz İbadethane Temizliği hizmeti gerçekleştirildiği esnada tarihi Ulu Cami’de incelemelerde bulunarak, şehir genelinde devam eden hizmet hakkında bilgiler aktardı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz pek çok din ve mezhepten insanların bir arada kardeşçe yaşadığı, Ezan, Çan, Hazzan seslerinin birbirine karışabildiği nadide bir şehir olan Antakya’da, tüm bu din ve mezheplerin ibadethanelerinin Antakya Belediyesi ekiplerince temizlendiğini ifade etti. Başkan Yılmaz konuşmasının devamında şu görüşlere yer verdi; “ Şehrimizin tüm ibadethanelerinde, hemşerilerimizin tertemiz bir ortamda ibadetlerini ifa etmelerini sağlayabilmek amacıyla temizlik çalışmalarımız devam ediyor. Hizmetlerimiz kapsamında Antakya’mızda bulunan Cami, Kilise, Havra, Mescid, Kuran Kursu, Türbe gibi her din ve mezhebe ait ibadethanelerin temizlik ve dezenfeksiyon hizmetlerini periyodik program çerçevesinde gerçekleştiriyoruz.

Ezan, Çan ve Hazzan seslerini aynı anda duyabileceğiniz başka bir şehir yok. Medeniyetler şehri Antakya’mızın kültürel zenginliği olan farklı din ve mezhepten hemşerilerimizin kardeşle yaşadığı ortamlara hizmet etmek bizler için gurur vesilesi.

Çalışmalarımız tüm dinlerin önemli gün ve bayramlarına göre o dinin ibadethanelerinde yoğunlaştırılabiliyor. Temizlik hizmetlerimizin denetimlerini ara ara gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda bugün şehrimizin tarihi ve inanç turizmi açısından önemli Camilerinden olan Ulu Cami’de yürütülen çalışmaları inceledik. Özellikle Pandemi koşullarında temizliğin öneminin daha da arttığı bu dönemde yoğun mesai harcayan ekiplerimize göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

REKLAM

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.