BAŞKAN YAVUZ; “POLİSE SAYGI, DEVLETE SAYGIDIR. ” « Hatay Yeni Haber Gazetesi

21 Mayıs 2022 - 06:50

BAŞKAN YAVUZ; “POLİSE SAYGI, DEVLETE SAYGIDIR. ”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, 04-10 Nisan Polis Haftası ve 10 Nisan Polis Gününün 176. Yılı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

reklam
BAŞKAN YAVUZ; “POLİSE SAYGI, DEVLETE SAYGIDIR. ”
Son Güncelleme :

03 Nisan 2021 - 15:42

11 views
reklam

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, 04-10 Nisan Polis Haftası ve 10 Nisan Polis Gününün 176. Yılı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

“Polislik, insanlık için en zor ve en temel mesleklerden birisidir. Polise saygı, Devlete saygıdır. Herkesin Polisi Kendi Vicdanıdır” diyen, Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi; “Her ülke için İnsanların rahatça güvenle yaşamasını sağlayan üç temel meslek vardır. Bunlar doktorluk, öğretmenlik ve polisliktir. İnsanlar, topluluklar meydana getirip bir arada yaşamaya başladıkları tarihten itibaren, toplumun ve fertlerin can ve mallarının korunması ihtiyacını duymuşlar, bu tarihten itibaren de güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasına önem vermişlerdir. Emniyet Teşkilatımız; Atatürk ilkeleri ışığında özgürlükçü, demokratik düzenin en önemli teminatlarından birini oluşturmaktadır. Zaman mefhumu olmaksızın her koşulda görev yapan polislerimiz, yetkilerini anayasa ve yasalardan aldığı güçle, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, ülkede huzur ve güven ortamını sağlama, suç işlenmesinin önlenmesi ve suç işleyenleri adalete teslim etme hususunda 176 yıldır çok büyük bir özveri ile gece gündüz demeden hassasiyetle hareket ederek çalışmaktalar.
Her anlamda köklü bir deneyime ve birikime sahip olan Emniyet Teşkilatımız, modern koşulların gerektirdiği her türlü teknik ve idari donanıma sahip bir şekilde ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde başarıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Bizlerde vatandaşlık görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirip, Ülkemizdeki huzur ve güvenini sağlayan Emniyet teşkilatımıza ve Polislerimize karşı destek ve yardımcı olalım ki ülkemizdeki güven, istikrar ve huzurumuz devam etsin.
Özellikle Dünyayı ve Ülkemizi Tehdit eden Koronavirüsü (Kovid-19) illetinin ilk duyulduğu ve Devletimizin Vatandaşlarımızın sağlığı için almış oldukları tedbriler kapsamında halkımızın güvenliği için halkın sağlığını kendi sağlığından üstün tutan Emniyet mensuplarımız yine fedakârca sıra dışı çalışmalarına devam etmektedir. Biz kez daha Emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum.

reklam

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis teşkilatımızın kuruluşunun 176. Yıl dönümünde, canını bu aziz vatan için hiç çekinmeden feda eden ve feda etmeye hazır olan polislerimizin 4-10 Nisan Polis haftası ve 10 Nisan Polis gününü en içten duygularımla kutluyor, tüm polislerimize aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.
Vatan, Millet ve Bayrak uğruna kanlarıyla topraklarımızı sulayarak mukaddes kılan tüm Şehit polislerimize ve Ebediyete intikal etmiş bütün meslek mensuplarımıza Allahtan rahmet diliyor, Gazilerimize ise şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam