BAŞKAN SAVAŞ SAHİL TEMİZLEDİ « Hatay Yeni Haber Gazetesi

6 Ekim 2022 - 08:02

BAŞKAN SAVAŞ SAHİL TEMİZLEDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi, her yıl nisan ayında başladığı deniz ve sahil temizliğine aralıksız devam ediyor.

reklam
BAŞKAN SAVAŞ SAHİL TEMİZLEDİ
Son Güncelleme :

05 Haziran 2021 - 11:35

182 views
reklam

BAŞKAN SAVAŞ SAHİL TEMİZLEDİ

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi, her yıl nisan ayında başladığı deniz ve sahil temizliğine aralıksız devam ediyor. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle Arsuz Karaağaç sahilini temizleyen HBB ekiplerini ziyaret etti. Lütfü Savaş, burada yaptığı açıklamada HBB olarak doğaya duyarlı ve hassas davrandıklarını belirterek sorumluluklarını yasalar çerçevesinde özenle yerine getirdiklerini dile getirdi.

reklam

SAHİL TEMİZLİK ÇALIŞMALARI HER YIL 15 NİSAN-31 EKİM TARİHLERİ ARASINDA YAPILIYOR

Açıklamasının devamında yapılan temizlik çalışmalarında evsel birçok atık ile karşılaştıklarını belirten Savaş, “Şehrimizin 156 kilometrelik sahil şeridini hem karadan hem de denizden temizliyoruz. Bu çalışmalarımızı her yıl 15 Nisan-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştiriyoruz. Topladığımız atıkları değerlendirip elektrik üretimine katkı sağlıyoruz” dedi.

SAVAŞ’TAN HATAY’IN SAHİLLERİNE DAVET VAR

Yapılan temizlik ile deniz kaplumbağalarına alan yarattıklarını da ifade eden Savaş, “Kış mevsiminde temizlik yapma şansımız yok. Açık denizdeki rüzgâr ve fırtına buna engel oluyor. Dolayısıyla oluşan kirlilik ile sintine ve atık birikimleri de sahillerimize ulaşıp kirlilik yaratıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak bu atık ve sintinelerini bırakanlara karşı yaptırım uygulama yetkimiz yok. Buna rağmen denizde, karada, sahilde ve doğanın her bir karış parçasında temizliğimizi yapıyoruz. Yerli ve yabancı turistleri tertemiz sahillerimize bekliyoruz” dedi. Başkan Savaş, HBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ahmet Dolğun ve HBB personeli ile birlikte traktör kullanarak sahilin bir kısmını temizledi. Renkli görüntülere sahne olan temizlik çalışmaları sonunda Başkan Savaş ve HBB personeli, tüm vatandaşları çevreye ve doğaya karşı duyarlı olmaya davet etti.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam