BAŞKAN SAVAŞ REYHANLILI GENÇLER İLE BULUŞTU « Hatay Yeni Haber Gazetesi

4 Ekim 2023 - 10:16

BAŞKAN SAVAŞ REYHANLILI GENÇLER İLE BULUŞTU

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlılı gençler ile bir araya geldi.

reklam
BAŞKAN SAVAŞ REYHANLILI GENÇLER İLE BULUŞTU
Son Güncelleme :

02 Nisan 2021 - 17:53

98 views

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlılı gençler ile bir araya geldi.

Reyhanlı’nın farklı mahallelerinden gelen gençleri ağırlayan Başkan Savaş, EXPO ve Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projeleri hakkında bilgiler verdi.

Farklı yaş grubundaki gençlerin olduğu buluşmada, Hatay ve ülke gündemine dair konulara ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Gençlerin fikir ve görüşlerine her zaman önem verdiğini belirten Başkan Savaş, gençlerle buluşmalarını daha sık gerçekleştirmek istediğini ifade etti.

“HALKIMIZ BİZİ HATAY’IN ÇITASINI YÜKSELTMEMİZ İÇİN SEÇMİŞ”

Buluşmada düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Bilip sorunları çözmesi gereken sizlersiniz. Fikir alışverişi yaparak, kendinizi geliştirerek birikimli olacaksınız. Ve doğru karar vereceksiniz. Doğru karar verebilmek için birikim olması lazım. Önyargısız ve dünyayı tanıyarak karar vermeniz lazım. Gelişmemiş ülkelerin ve az gelişmiş ülkelerin hepsinin niçin geliştiğini veya niçin gelişmediğini bilmek lazım. Bunu bildiğiniz zaman çıtayı yükseltecek hareket yapma şansınız var. Halkımız bizi Hatay’ın çıtasını yükseltmemiz için seçmiş” dedi.

REKLAM

“BÜYÜKŞEHİR DÖNEMİNDE 12 TANE ARITMA TESİSİNİ BİTİRMİŞ OLACAĞIZ”

Hatay’da gerçekleştirilen önemli projelere değinen Savaş, “Gastronomi şehri olduk. HADO’yu ve EXPO’yu yapıyoruz. Tarihi dokuyu restore ediyoruz. Asi’yi düzelttik. 9 arıtma tesisi yaptık ve 3 tane daha yapıyoruz. Kış hariç ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarında kanalizasyon suları sulama suyu olarak kullanılıyordu. Büyükşehir döneminde 12 tane arıtma tesisini bitirmiş olacağız. İçme suyu , yağmur suyu ve kanalizasyon şebekesi yapıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Hatayspor’un başarısı hakkında gençlerle sohbet eden Lütfü Savaş, buluşmanın sonunda gençlere imzaladığı Hatayspor formasını hediye etti.

REKLAM

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.