BAŞKAN SAVAŞ: BÖLGEDE SURİYELİ VE İSRAİLLİLER TOPRAK SATIN ALIYOR « Hatay Yeni Haber Gazetesi

10 Aralık 2023 - 14:09

BAŞKAN SAVAŞ: BÖLGEDE SURİYELİ VE İSRAİLLİLER TOPRAK SATIN ALIYOR

reklam
BAŞKAN SAVAŞ: BÖLGEDE SURİYELİ VE İSRAİLLİLER TOPRAK SATIN ALIYOR
Son Güncelleme :

16 Kasım 2023 - 18:57

130 views

BAŞKAN SAVAŞ: BÖLGEDE SURİYELİ VE İSRAİLLİLER TOPRAK SATIN ALIYOR

SAVAŞ, ROTARY HEYETİNİ AĞIRLADI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Rotary 2440. Bölge Federasyonu Dönem Guvernörü Ayda Özeren ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

HBB İLE ROTARY İŞ BİRLİĞİNDE YENİ ADIMLAR ATILACAK

6 Şubat Depremlerinde ağır yaralar alan Hatay’a desteklerini sürdüren Rotary 2440. Bölge Federasyonu, HBB iş birliğiyle şehre ve vatandaşlara yönelik yardımlarına devam ediyor.

 Büyükşehir bünyesinde yürütülen Kırsal Kalkınma Projesi’ne 23 bin zeytin, 23 bin sumak ile birlikte pek çok miktarda aronya ve keçiboynuzu gibi fidan desteği sağlayan Rotary, Hataylı çiftçilerin tarımsal üretim sürekliliğine katkıda bulundu.

 Ayrıca Rotary, Hatay’a destek ve yardımları kapsamında 2 adet balya, 2 adet toprak analizi makinesinin yanında depremzede çocuklar için de binlerce mont ve bot yardımında bulundu.

 SAVAŞ: TOPRAKLARIMIZA, KIRSAL KALKINMA PROJELERİMİZLE SAHİP ÇIKIYORUZ

 Hatay’da kırsalda yaşayan vatandaşların ekonomik sebeplerden dolayı şehre yerleşmek istediklerini belirten Savaş, köylülerin topraklarına sahip çıkmaları ve üretime katkıda bulunmaları için Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında tarım üreticilerine sürekli destek olduklarını aktardı.

 Başkan Savaş, Hatay’da halen çadırlarda kalan vatandaşların olduğuna dikkat çekerek deprem sonrası majör bir sorun haline gelen su sorununun ise zor günler yaşamasına rağmen HATSU tarafından çözüme kavuşturulduğunu belirtti.

 Bölgede Suriyeli ve İsrailliler tarafından topraklar satın alındığını hatırlatan Savaş, “Çiftçimize; fidan, fide, tohum ve gübre destekleri vererek topraklarını başkalarına satmalarının önüne geçmeye çalışıyoruz. İnsanlar yaptıklarıyla anılır. Bazılarının gürültüsü çok ama icraatı yok. Rotary ailesinin projemize destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

ROTARYDEN HBB’NİN KIRSAL KALKINMA PROJESİ’NE DESTEK

Yabancılara toprak satışlarından dolayı kaygılı olduklarını vurgulayan Rotary 2440. Bölge Başkanı Özeren, kısıtlı kaynaklarla Hatay’a can olmaya çalıştıklarını kaydederek yeni ihtiyaçlar konusunda da destek ve yardım çalışmaları yapacaklarını dile getirdi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.