BAŞKAN GÜZEL’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI « Hatay Yeni Haber Gazetesi

19 Nisan 2024 - 21:50

BAŞKAN GÜZEL’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

reklam
BAŞKAN GÜZEL’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI
Son Güncelleme :

17 Mart 2021 - 22:13

130 views
Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
“Bundan tam 106 sene evvel 18 Mart 1915’te Çanakkale Boğazının denizden geçilemeyeceğinin bütün dünyaya gösterildiği ve deniz zaferinin ilan edildiği gündür  Çanakkale Zaferi.  2002 yılından beri vatanları için canlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimizi anmak   amacıyla aynı zamanda “Şehitler Günü”  olarak kabul edilmiştir.
Çanakkale Zaferi milli duygularla birlik ve beraberlik içinde verilen şanlı ve yüce  mücadelenin unutulmaz    hatırası, insanlık tarihinde eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Vatanının her karış toprağını ve milletinin geleceğini düşünen Mehmetçiğin ne pahasına olursa olsun düşmana ölümüne yol ve geçit vermemesi tarihe “ Çanakkale Geçilmez” i altın harflerle yazdırmış ve  insana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, kahraman Türk ordusu  tüm dünyaya  Çanakkale’den göstermiştir.
Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonrakilere devretmektir.”
REKLAM
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözüyle kahraman ordumuzun büyük fedakârlıklarla kazandığı bu zaferin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlük anıtı olduğunu anlamaktayız.
Bu duygu ve düşüncelerle ;

Dünya tarihinin   en önemli muharebelerden Çanakkale Zaferi’nin 106. yılında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet, şükran ve saygıyla anıyorum.” Dedi.

REKLAM

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.