BAŞKAN BAŞKAN YILMAZ, ANTAKYA’YI TÜRKİYE’YE TANITIYOR « Hatay Yeni Haber Gazetesi

25 Mayıs 2022 - 19:25

BAŞKAN BAŞKAN YILMAZ, ANTAKYA’YI TÜRKİYE’YE TANITIYOR

Antakya’yı yeniden imar faaliyetine girişen ve yoğun bir tempo ile çalışma yürüten Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, ilçeyi tüm Türkiye’ye tanıtmaya devam ediyor.

reklam
BAŞKAN BAŞKAN YILMAZ, ANTAKYA’YI TÜRKİYE’YE TANITIYOR
Son Güncelleme :

13 Nisan 2021 - 14:13

13 views
reklam

Antakya’yı yeniden imar faaliyetine girişen ve yoğun bir tempo ile çalışma yürüten Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, ilçeyi tüm Türkiye’ye tanıtmaya devam ediyor. Ulusal arenada yayın yapan Beyaz TV Kanalı’nda yayınlanan “Belma Belen ile Geziyoruz” programına eşi ile birlikte konuk olan Başkan Yılmaz, Antakya’nın yöresel yemekleri, kıyafetleri, turizm alanları ve benzeri bir çok kültürel ve tarihi değerini programda tanıttı.  Yılmaz, programda, Antakya’nın zengin mutfak kültürünü tanıtmak ve Gastronomi Turizmini canlandırmak üzere sohbet gerçekleştirdi. Gastronomi Şehri Antakya yazılı önlüklerle programa katılan Başkan Yılmaz ve eşi Saadet Yılmaz, Antakya’nın meşhur tatlısı künefeyi yayında pişirerek Türkiye’ye tanıttı.

Başkan Yılmaz: “Antakya’mızı Tanıtmaya Devam Edeceğiz” 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, programla ilgili yaptığı açıklamada, “Beyaz TV Televizyon Kanalında yayınlanan “Belma Belen’le Geziyoruz” programında Gastronomi Şehri Antakya’mızı anlatıyoruz. Bu güzel program çekimleri için kıymetli eşim Saadet Hanım ile birlikte Antakya’mızın geleneksel tatlısı künefeyi de ellerimizle pişirdik. Künefe’mizin yanı sıra Antakya’mızın tüm güzelliklerine de vakit oldukça yer verdiğimiz programda ilçemizin ulusal ve uluslararası tanıtımını gerçekleştirdik. Antakya’mız derin tarihi ve binlerce çeşit yemeği ile gerçekten de bir tarih hazinesidir. Bu güzellikleri bir yandan ortaya çıkararak, bir yandan da tanıtarak Antakya’mıza değer katıyoruz. Programda bana eşlik eden sevgili eşim Saadet Hanım’a ve programda Antakya’mıza yer veren Belma Belen hanımefendi nezdinde tüm Beyaz TV çalışanlarına teşekkür ediyorum. Biz Antakya için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

reklam

 Program Yoğun Beğeni Topladı 

 Antakya’nın tanıtıldığı program vatandaşlar tarafından da yoğun şekilde takip edildi. Oldukça beğenilen programla ilgili sosyal medyada binlerce ileti paylaşıldı. Vatandaşlar, Başkan Yılmaz ve eşinin programda Antakya’yı oldukça doğru şekilde tanıttığını belirterek, Başkan Yılmaz’a teşekkür ettiler.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam