ARSUZ’DA HASTANE EKİM AYINDA HİZMETE GİRECEK « Hatay Yeni Haber Gazetesi

29 Kasım 2023 - 15:58

ARSUZ’DA HASTANE EKİM AYINDA HİZMETE GİRECEK

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Musrtafa Hambolat yapımı devam eden Arsuz Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

reklam
ARSUZ’DA HASTANE EKİM AYINDA HİZMETE GİRECEK
Son Güncelleme :

19 Ağustos 2022 - 14:13

4.443 views

ARSUZ’DA HASTANE EKİM AYINDA HİZMETE GİRECEK

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat yapımı devam eden Arsuz Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

Doğu Akdeniz’in eğlence ve sayfiye merkezi Hatay’ın Arsuz ilçesi Kaymakamı H. Hasan Gökpınar uzun yıllardır özlemle beklenen ve yapımı devam eden Devlet Hastanesi’nin Ekim ayında hizmete gireceğini açıkladı.

Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat ve beraberindeki heyet ile birlikte Karahüseyinli Mahalle muhtarı Namık Ordulu’nun konuğu olan Kaymakam H. Hasan Gökpınar Arsuzlulara Hastane ile ilgili müjdesini vererek “Malumunuz Hastanemiz yapıldı, bitmek üzere, muhtemelen Ekim ayı gibi biz orayı hizmete sokacağız.” dedi.

HASTANE GÜN SAYIYOR

En yakın sağlık kuruluşu İskenderun’da bulunan Arsuz uzun yıllardır eksikliği çektiği Devlet Hastanesine kavuşmada gün saydığını hatırlatan Kaymakam Gökpınar “Aslında bir aya kadar Eylül ayı itibariyle teslim edecek müteahhit ama bir kanalizasyon problemi var bağlantı sıkıntısı, onu da Büyükşehir HATSU Genel Müdürlüğü ilgileniyor.

Bir de o bölgeyi hatırlarsanız, parke taşlı, orada yine yol açım sorunu var. Onunla da büyükşehrimiz ilgileniyor, onu da yapacaklar. O noktada biz 15 Ekim gibi Hastanemizi hizmete alacağız.” şeklinde konuştu. Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Devlet Hastanesinin 50 yataklı olarak projelendirilmesine rağmen, ilavelerle 75 yatak kapasitesine çıktığını belirterek “Ben gezdim iki hafta oldu, inanın özel hastane konforunda ve kalitesinde çok güzel oldu. emeği geçen başta politikacılarımız ve sağlık bakımlığı bürokratları olmak üzere herkese teşekkürü bir borç biliyorum.” diye konuştu.

Reklam

Reklam

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.