Ahmet DOLĞUN:”Bilgi ve Birikimimi Antakya’mıza Hizmete Dönüştürmek İçin Adayım” « Hatay Yeni Haber Gazetesi

21 Şubat 2024 - 09:01

Ahmet DOLĞUN:”Bilgi ve Birikimimi Antakya’mıza Hizmete Dönüştürmek İçin Adayım”

HBB İklim değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığından istifa eden Ahmet DOLĞUN CHP Antakya Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

reklam
Ahmet DOLĞUN:”Bilgi ve Birikimimi Antakya’mıza Hizmete Dönüştürmek İçin Adayım”
Son Güncelleme :

03 Aralık 2023 - 12:22

243 views

Ahmet DOLĞUN:”Bilgi ve Birikimimi Antakya’mıza Hizmete Dönüştürmek İçin Adayım”

HBB İklim değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığından istifa eden Ahmet DOLĞUN CHP Antakya Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Kalabalık ekibiyle CHP Antakya İlçe başkanlığında basın açıklaması yapan Başkan aday adayı DOLĞUN: “Değerli Antakyalı Hemşehrilerim,

Hatay Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanı olarak görevimden Antakya Belediye Başkan Aday Adaylığı için istifa etmiş bulunmaktayım. Öncelikle kendimden biraz bahsetmek isterim.

Antakya Kurtuluş Lisesi (ortaokul ve lise) ’nden mezun olduktan sonra sırasıyla;

Yüzüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya, Ankara Devlet Lisan Okulu İngilizce, Anadolu Üniversitesi Adalet, İstanbul Rumeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi Yüksek Lisans Bölümleri ile Uluslararası Balkan Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim.

Çevre Bakanlığı İzmir Çevre İl Müdürlüğünde Kimyager olarak başladığım memuriyet yaşamımda sırasıyla;

-Diyarbakır Endüstri Meslek Lisesi(Kimya öğretmeni 1 yıl Müdür Yardımcısı 1 Yıl ve Okul Müdürü olarak 1 yıl)’de 3 yıl çalıştım.

-Çevre Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü (Atık Dairesi, Kimyasallar Dairesi, Su Yönetimi Dairesi ve Ölçüm İzleme Dairesi)’nde yaklaşık 5 yıl teknik personel olarak görev yaptım.

-Muğla Çevre İl Müdürü, Muğla Çevre ve Orman İl Müdürü, Elazığ Çevre ve Orman İl Müdürü, Osmaniye Çevre ve Orman İl Müdürü olmak üzere yaklaşık 10 yıl İl Müdürü olarak çalıştım.

-Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda 3 yıl Bakan Müşaviri olarak görev aldım.

-Hatay Büyükşehir Belediyesinin kuruluşundan bu yana Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi ile İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanı olarak yaklaşık 10 yıl görev yaptım.

Görev alanlarımla ilgili Çin Halk Cumhuriyeti başta olmak üzere Almanya, Avusturya, Hollanda, İtalya, Japonya ve Katar’da; çeşitli teknik gezi, eğitim, toplantı ve seminere katıldım.

Yurtiçinde yine 60’a yakın teknik gezi, eğitim, toplantı ve seminere katılım sağladım.

2011, 2018 ve 2023 Genel Seçimlerinde CHP’den Milletvekili Aday Adayı oldum.2023 Genel Seçimlerinde Hatay Bağımsız Milletvekili adayı oldum.

Partimin Antakya Belediye Başkanı Adayı olarak beni ilan etmesi halinde;

Gerek aldığım eğitim sonucundaki bilgi birikim ve tecrübemi gerekse değişik kamu kurum kuruluşları ile yaklaşık 10 yıl süre ile Hatay Büyükşehir Belediyesinde Daire Başkanı olarak çalıştığım ve çok geniş kapsamda belediyecilik bağlamında edindiğim bilgi birikim ve tecrübelerimi 6 Şubat 2023 depremleri ile en çok zararı gören Antakya’mızın belediye başkanı olarak halkımın hizmetine sunmak istiyorum.

Çocukluğumu ve gençlik yıllarımı geçirdiğim ve halen hayatımı idame ettirdiğim medeniyetler ve kültürler şehri Antakya’mızın tüm sorunlarını ve ihtiyaç duyduğu hizmetleri biliyorum. Özellikle deprem sonrası aç ve açıkta çok zor koşullarda hayatını sürdürmeye çalışan hemşerilerimin acılarını dertlerini ve sorunlarını çok net bir şekilde biliyor, yaşadıkları her şeyi derinden hissediyorum. Zira, bende canlarımı kaybettim ve acı çekiyorum. Bu nedenle tabiri caizse ateşten gömlek olan Antakya Belediye Başkanı olarak tüm bilgi ve birikimimi Antakya’mıza hizmete dönüştürmek istiyorum. Antakya Belediyesi Başkanı seçilmem durumunda, hangi kişi kurum kuruluş ya da makam ile bu acıların ve sorunların üstesinden gelinecekse işbirliği içinde olacağımın bilinmesini istiyorum.” Dedi.

 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.