Hatay Yeni Haber Gazetesi

21 Şubat 2024 - 09:58

reklam
Son Güncelleme :

24 Kasım 2023 - 23:57

239 views
Eğitimiş
  Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası
HATAY 1 NO’LU ŞUBESİ
24 KASIM’DA İŞ BIRAKIYOR, 25 KASIM’DA BÜYÜK ANKARA BULUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRİYOR, ATAMIZA YÜRÜYORUZ!
 
Meslek onurumuza, eğitime, çocuklarımıza, geleceğimize sahip çıkıyoruz.
Eğitim-İş olarak,, Başöğretmenimiz Atatürk’e saygımızı sunuyor, haklarımızı arıyoruz.
Eğitimi gerici ve piyasacı hale getiren, eğitim emekçisinin haklarına ve itibarına sistematik biçimde saldıran, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim hakkını gasp eden anlayışa karşı 24 Kasım’da, iktidarın riyakar kutlamalarını reddediyor, eğitimin tüm bileşenleriyle üretimden gelen gücümüzü kullanarak iş bırakıyor, 25 Kasım’da Büyük Ankara buluşmasında, Anıtpark’ta mitingimizi gerçekleştirip ellerimizde karanfillerle Atamıza, Anıtkabir’e yürüyoruz.
Haklarımız için, taleplerimizi sağır kulaklara işittirmek için, tıpkı öğrencilerimize öğrettiğimiz gibi haksızlık karşısında sessiz kalmayacağımızı vurgulayacağız.
Unutulmasın, eğitim sadece bir faaliyet değil her ülke için geleceğe uzanan en sağlam köprüdür. Eğitim emekçisi sadece bir meslek uzmanı değil, geleceğin mimarıdır. Dolayısıyla 25 Kasım’da Başkentte haykıracağımız gerçekler, sadece eğitim emekçisinin sorunları değil aynı zamanda memleket meselesidir.
Bu yüzden eğitim ve eğitim emekçisinin sorunlarına gözünü kapatmayan tüm siyasi partileri, tüm demokratik kitle örgütlerini ve ülkesi için iyi bir eğitim sistemi ve iyi bir gelecek düşleyen tüm yurttaşları 25 Kasım’da aramızda olmaya, eğitimine, çocuklarına, geleceğine, sahip çıkma sorumluluğuyla mücadelemize omuz vermeye davet ediyoruz.
Barınamıyoruz, geçinemiyoruz, yaşayamıyoruz!
İnsanca yaşamak istiyoruz!
İnsan onuruna yaraşır ücret istiyoruz.
Mustafa Günal
Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şube
Yönetim Kurulu Adına
Şube Başkanı
reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.