23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı « Hatay Yeni Haber Gazetesi

14 Nisan 2024 - 07:26

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” tüm ülkede olduğu gibi İlimizde coşkuyla kutlandı.

reklam
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Son Güncelleme :

23 Nisan 2022 - 15:47

157 views

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” tüm ülkede olduğu gibi İlimizde coşkuyla kutlandı.

Antakya Kapalı Spor Salonunda düzenlenen kutlama programına Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan hanımefendinin yanı sıra, Hatay Milletvekili TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, Garnizon Komutanı Albay Halit Erbaş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Taceddin Pınar, Mustafa Kemal Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Ali Rıza Gümüş, 2. Hudut Alay Komutan Yardımcısı Albay Selamettin Beşbaş, kurum il müdürleri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Çerko’nun günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapmasıyla devam etti. Müdür Vekili Çerko konuşmasında, “Sayın Valim, değerli protokol, her fidanı sevgiyle, şefkatle büyüten fedakar öğretmen arkadaşlarım, yüce milletimizin umudu sevgili çocuklar ve saygıdeğer velilerimiz. Çocuklarımızla birlikte büyük coşku ve sevinçle kutladığımız, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 102. yıldönümünde, Gazi Meclisimiz ilk günkü gibi dünyaya barış, huzur ve kardeşlik mesajı vermeye devam etmektedir.

Dünya milletlerinin umudu olmaya devam etmektedir. Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime ve teknolojiye aydınlık bir kapı olarak açılan ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza olan sevgisini ve güvenini göstermektedir. Sevgili çocuklar bizler de devraldığımız meşalenin, sizlere ışık olması için öğretmenlerimizle beraber yenilikçi fikirler üreterek sizlere faydalı olacak projeleri hayata geçiriyoruz.

Bunlardan biri olan ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ projemizi, aydınlık geleceğimizi kuracak olan çocuklarımızın, her yönden donanımlı olmasını sağlamak, bilime ve akılcılığa dayalı gelişmelerine destek olmak amacıyla büyük bir özveri ve kararlılıkla sürdürmekteyiz. Bu bağlamda bütün paydaşlarımızın katkılarıyla kurulan okullarımızdaki kütüphaneler, çocuklarımızın aydınlık geleceğinin kapıları olacaktır. Hızla değişen dünyada, milli ve manevi değerlere bağlı kalarak bilimde, teknolojide, sanayide ve eğitimde adımızı altın harflerle yazdırmayı hedefliyoruz. Bizler, Yüce Türk Milleti olarak tarihler boyunca birlik ve beraberlik duygusuyla her türlü zorluğa karşı kenetlenmiş ve milli mücadele ruhu ile her zaman zafere ulaşmış bir milletiz. Tüm dünyayı etkileyen salgın sürecinde de milletçe, maddi ve manevi olarak hep yan yana olduk ve şimdi sağlıklı günlerimize kavuşarak yeniden bir anka kuşu gibi doğuyoruz.

Yeniden hep birlikte olmanın coşkusuyla ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamaktan büyük kıvanç duymaktayız. Amasya Genelgesi’nin ‘Milletin istiklalini yine milletin azmi ve kararlılığı kurtaracaktır.’ maddesinde ifade edilen milli iradeye ulaşmanın simgesi, Türk milletinin kendi kararını vererek Cumhuriyet idaresi ile kendi kaderini çizebileceğinin ifadesidir 23 Nisan. Dün olduğu gibi bugünde, Türk milletinin, milli irade ve demokrasi anlayışı, özgürlük anlayışı tüm milletlere ışık tutmaktadır. Dünyanın tek çocuk bayramı olarak tarihe geçen, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm dünya çocuklarıyla egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygı ve şükranla yad ediyorum. Geleceğimizin aydınlık yüzleri çocuklarımızın ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Anaokulu, ilk ve ortaokul düzeyindeki çeşitli okullarımızdan öğrencilerimiz tarafından hazırlanan halk oyunları, 23 Nisan, Atam Marşı ile Yıldız, Dünya Çocukları, çocuk olmak rondu, step ve jimnastik gösterilerinin yanı sıra çocuk şarkıları korosu tarafından müzik dinletilerinin icra edilmesiyle ve seyircilerin Türk bayrakları ile eşlik etmesiyle coşku dolu anlara sahne olan program, günün anısına toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

Reklam

Reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.