TÖB-SEN: “HATSU SÖZÜNÜ TUTMAMIŞTIR” « Hatay Yeni Haber Gazetesi

7 Aralık 2023 - 14:03

TÖB-SEN: “HATSU SÖZÜNÜ TUTMAMIŞTIR”

Töb- Sen son günlerde yaşanan su kesintileri hakkında Harbiye yolu Defne Hatsu şubesi önünde basın açıklaması yaptı.

reklam
TÖB-SEN: “HATSU SÖZÜNÜ TUTMAMIŞTIR”
Son Güncelleme :

31 Ekim 2023 - 11:47

365 views

TÖB-SEN: “HATSU SÖZÜNÜ TUTMAMIŞTIR”

Töb- Sen son günlerde yaşanan su kesintileri hakkında Harbiye yolu Defne Hatsu şubesi önünde basın açıklaması yaptı.

Su kesintileri ile ilgili basın açıklamasını Töb – Sen Eğitim Sekreteri Hizam HASIRCI okudu.


HASIRCI basın açıklamasında: “Değerli halkımız burada toplanmamızın sebebi depremden 8 ay geçmesine rağmen bizi susuz bırakan Hatsu uyarmak için bir araya geldik. Daha önce birçok kere yaptığımız basın açıklamaları sonrası söz veren Hatsu sözünü tutmamıştır. Dahası Hatay Büyükşehir Belediyesi hatsu’nun bu sözünü tutmama durumunu hiçbir şekilde sorun etmemiş olacak ki Sorun aylardır devam ediyor. Depremin ağır koşullarında yaşamaya çalışan halkımızın temiz suya ulaşamaması aynı zamanda bir insanlık suçudur.Televizyona her çıktığında Suriyelilerin Hatay’daki durumundan bahseden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Defne halkına bir Suriyeli kadar değer vermemektedir. 8 ay boyunca çözülmeyen bir sorunu yokmuş gibi görmek aynı zamanda halkla alay etmektir. Buradan Ayrıca CHP milletvekillerine il ve ilçe başkanlarına sesleniyoruz efsane başkanınız için her yere gidip reklamını yapıyorsunuz, fakat bir halkın suya kavuşması konusunda hiçbir adım atmıyorsunuz.CHP ilçe il yönetimi ile milletvekilleri seçim derdine düşerek. Lütfü savaşının etrafına mutluluk Çemberi örerek görevlerini yaptıklarını sanıyorlar.Oysa bir halk aylardır susuzum diye bağırıyor susuzum diye feryat ediyor ama kimsenin umurunda değil Hatay CHP milletvekillerine il ve ilçe başkanlarına sesleniyoruz sizin söyleyecek sözünüz mü yok yoksa Hatay Büyükşehir Belediye başkanından Korkuyor musunuz? Yarın mahallelere gelip yerel seçim için o istediğinizde bunun açıklamasını nasıl yapacaksınız? iktidar tarafından yok sayılan bir halk yine kendi seçtikleri belediye başkanları tarafından yok sayılıyor bu daha da acı bir durum.Defne halkı artık yeter diyor.

21.yüzyılda ilkel,halk düşmanı belediyecilik anlayışınız yüzünden halkımız en temel ihtiyaçlarını bile gidermekte zorlanmaktadır. Hijyen sorunundan dolayı bulaşıcı hastalıklar,uyuz vakaları,sindirim sistemi hastalıkları ve boşaltım sistemi hastalıklarında artışlar meydana gelmiştir. Bunların baş sorumlusu bu halka temiz su sağlamakla görevli olan bu şehrin HBB Başkanı ve HATSU yetkilileridir. Dini bayramlarında kurbanını kesen halkımız su sorunu yüzünden zor durumda bırakılıyor. Alevi din adamlarıyla verdiğiniz pozlar, çektirdiğiniz fotoğraflar halka ettiğiniz zulmü maskeleyemeyecek.Halkımız sizlerin gerçek yüzünüzü artık görüyor.

Daha önce pek çok kez söyledik şimdi yine soylüyoruz,sizlerin lüks villalarınızda nasıl şarıl şarıl su akıyorsa halkımızın evlerinde de akacak.NE SİZİN ÇOCUKLARINIZ bu halkın çocuklarından daha değerli,ne de sizler sizi bu makmalara getiren halktan daha değerli değilsiniz.

Sizler sonkez uyarıyoruz su sorununu çözmediğiniz takdirde mücadelemizi sürdürecek , Defne İlçesinde yapacağınız her toplantıda sizlerin bu zulmünüzü yüzünüze haykıracağız.” Dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.