Seyfettin: Sizi ve “ağız diş sağlığınızı” önemsiyoruz « Hatay Yeni Haber Gazetesi

22 Mayıs 2022 - 02:16

Seyfettin: Sizi ve “ağız diş sağlığınızı” önemsiyoruz

Hatay Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu adına Başkan Dişhekimi Nebil Seyfettin, tam kapanma sürecinde diş hekimlerinin çalışmalarına devam edeceğini açıkladı.

reklam
Seyfettin: Sizi ve “ağız diş sağlığınızı” önemsiyoruz
Son Güncelleme :

28 Nisan 2021 - 8:09

reklam

Seyfettin: Sizi ve “ağız diş sağlığınızı” önemsiyoruz

 

Hatay Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu adına Başkan Dişhekimi Nebil Seyfettin, tam kapanma sürecinde diş hekimlerinin çalışmalarına devam edeceğini açıkladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Seyfettin, “İnsanlık olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Hepinizin bildiği gibi Covid-19 olarak adlandırılan yeni tip Corona virüsün neden olduğu ve tüm dünyayı etkileyen bir salgınla 1 yıldır karşı karşıyayız. Ne yazık ki, Ülkemizde vaka sayısı ve ölüm sayılarının arttığını üzülerek ve endişeyle izliyoruz. Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve yaşanabilir bir dünya umuduyla, canla başla çalışırken Birçok Değerli meslektaşlarımızı kaybettik ve sonsuzluğa uğurladık. Onları bir kez daha saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz. Her zaman olduğu gibi, bir Sağlık Meslek Odası olarak sorumluluğumuz gereği; bu kötü tablonun bir an önce değişmesi ve Halkımızın tekrar normal sağlıklı günlere dönmesi için mücadele etmeye ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. 26 Nisan 2021 tarihinde açıklanan kararlar doğrultusunda; COVİD-19 ile mücadele kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19:00’ dan,  17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’ e kadar ülke genelinde tam kapanma sürecine geçileceği ifade edilmiştir.

reklam

KÖTÜ GÜNLERİN ÜSTESİNDEN BERABER GELECEĞİZ

Bu dönemde ülke genelini kapsayacak kısıtlama ve tedbirlerinin ayrıntılarını içeren İçişleri Bakanlığı’ nın Tam Kapanma Tedbirleri genelgesi Yayımlanmış olup, genelgenin Ek- Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi 4. Maddesi uyarınca; 4. Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri ile buralarda çalışanlar, hekimler ve veteriner hekimler, meslektaşlarımız tam kapanma süresince mesleklerini icra edebileceklerdir. Tam Kapanma Uygulaması’ndan Sağlık Hizmetleri muaf olacaktır. Planlı Sağlık (Ağız ve Diş Sağlığı Tedavi Hizmetleri Dahil) taleplerinizde sağlık kurumlarından gelen-verilen: Randevu Belgelerinizi, Randevu SMS’lerinizi, Randevu e-postalarını, Veya e-nabız sistemindeki randevu bilgilerinizi göstererek, sağlık kuruluşlarına ulaşabilirsiniz. Ülkemizde uygulanacak Tam kapanma süresince Dişhekimleri olarak bizler, Özelde ve Kamuda Hizmet vermeye devam edeceğiz. Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinde MHRS ile alınan randevularda ve tüm Acil vakalarda tedaviye devam edilecektir. Vatandaşlarımızın yetkililerin uyarılarına uymasını önemle rica ediyor, iletişimi, dayanışmayı hiç aksatmadan sürdürerek hep birlikte bu kötü günlerin üstesinden geleceğimize inanıyor, sağlıklı ve huzur dolu günler diliyoruz” ifadelerini kullandı.

reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam