MAZMANLI’DA SIK SIK ARIZALANAN POMPALAR YENİLENDİ « Hatay Yeni Haber Gazetesi

18 Mayıs 2024 - 04:25

MAZMANLI’DA SIK SIK ARIZALANAN POMPALAR YENİLENDİ

reklam
MAZMANLI’DA SIK SIK ARIZALANAN POMPALAR YENİLENDİ
Son Güncelleme :

08 Mart 2021 - 15:23

136 views

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme ve kullanma suyu iletimi görevi gören terfi merkezleri sistemlerinde bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Hatay genelinde terfi merkezleri, su depoları ve içme suyu kuyularının rutin olarak bakımdan geçtiğini aktaran Genel Müdürlük, Kırıkhan ilçe merkezine içme ve kullanma suyu ileten Mazmanlı Terfi Merkezi Merkezi’nde sürekli arızalanan yatay mili pompalar, motorlar ve elektrik panolarda yenileme çalışmaları gerçekleştirildiğini açıkladı.

Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte suyun yeni pompa ve motorlarla daha güçlü şekilde iletildiğine  dikkat çeken HATSU, gece-gündüz demeden oluşabilecek problemlere hızlı şekilde müdahale etmek için ekiplerin sürekli teyakkuz halinde olduğunu vurguladı.

Kent genelindeki terfi merkezlerinin ve su kuyularının işlevini sağlıklı yerine getirmesi adına elektrik panolarında, jeneratörlerde, haberleşme sistemleri, kuyu pompaları ve diğer ekipmanlarda bakım çalışmalarının yapıldığını belirtti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.