KIRIKHAN’DA DEVLET ERKÂNI VE ŞEHİT AİLELERİ, GAZİLER BİR ARAYA GELDİ « Hatay Yeni Haber Gazetesi

17 Nisan 2024 - 22:25

KIRIKHAN’DA DEVLET ERKÂNI VE ŞEHİT AİLELERİ, GAZİLER BİR ARAYA GELDİ

18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıl Dönümünde Devlet erkânı Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi aileleri ile bir araya geldi.

reklam
KIRIKHAN’DA DEVLET ERKÂNI VE ŞEHİT AİLELERİ, GAZİLER BİR ARAYA GELDİ
Son Güncelleme :

18 Mart 2021 - 17:02

128 views

18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıl Dönümünde Devlet erkânı Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi aileleri ile bir araya geldi.


Kaymakamlık ve Belediye tarafından ortaklaşa düzenlenen, Kırıkhan Şehit Gülşah Güler Sosyal Tesisinde ki birliktelik toplantısına İlçe Kaymakamı Mahmuthan Arslan, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Ahmet Erol Yiğit, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Ak parti ilçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve Yönetim kurulu üyeleri, Emniyet Müdür Vekili Ahmet Yılmaz, Şehit ve Gaziler Dernek Başkanı Bestami Antepli, Şehit aileleri, Gaziler ve Gazi aileleri katıldı.
Toplantıda açılış konuşması yapan Şehit ve Gaziler Dernek Başkanı Bestami Antepli Devletin her daim Şehit ailelerinin yanında olmasından dolayı teşekkür etti.


BAŞKAN YAVUZ; “BÜYÜK DEVLETLERDE HİÇBİR ŞEY TESADÜF DEĞİLDİR”
Toplantıda konuşma yapan Başkan YAVUZ; “ Bu topraklar kanla alındı. 18 Mart Çanakkale Zaferin, 258 bin Şehidimizin bu topraklar için, bu vatan için gözlerini dahi kırpmadan şahadete koştuğu gündür.
Bu gün aynı zamanda Afrin Zeytin Dalı Zaferimizin de 3. Yıl dönümü. Büyük Devletlerde hiçbir şey tesadüf değildir. Çanakkale Zaferinin ve Afrin Zeytin Dalı Zaferinin 18 Mart tarihine gelmesi asla tesadüf değildir.
Şehitlerimizin değerli emanetleri, analarım, Babalarım, bacılarım, ağabeylerim, kardeşlerim. Sizler seçilmiş insanlarsınız.


Şehit anası, babası büyük küçük demeden hepinizin ellerinden öpüyorum.
Rabbim bir daha aziz Milletimize böyle savaşlar yaşatmasın.
Devlet olarak bizler bundan önce olduğu gibi bugün ve bugünden sonra da sizlerin yanın da olmaya devam edeceğiz. Bütün Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Kahraman Gazilerimize şükranlarımla Rabbimden acil şifalar diliyorum.” Dedi.

REKLAM


Başkan Yavuz’un konuşmasının ardından mikrofona davet edilen Kaymakam ARSLANHAN; “ Kahraman Şehitlerimizi Rahmetle minnetle yad ediyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferimizin 106. Yıl dönümü ve Afrin Zeytin Dalı Zaferimizin 3. Yıl dönümü kutlu olsun. Devlet olarak her daim sizlerin yanında olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Kahraman Gazilerimizi de şükranla anıp Rabbimden acil şifalar diliyorum.” Dedi.
Toplantıda Şehit Gülşah Gülerin annesi Emine Güler kısa bir konuşma yaparak; “Bizler evlatlarımızın acılarını yaşıyoruz ama sizler hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadınız. Her zaman yanımız da oldunuz. Bu vesile ile bütün Şehit ve Gazi ailelerimiz adına teşekkür ederim. Bütün Şehitlerimize Allah’tan (c.c.) Rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları Cennet olsun. Kahraman Gazilerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum.” Dedi.

REKLAM

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.