KAYMAKAM YÖNDEN VE BAŞKAN TOSYALI BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ « Hatay Yeni Haber Gazetesi

19 Nisan 2024 - 22:43

KAYMAKAM YÖNDEN VE BAŞKAN TOSYALI BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

reklam
KAYMAKAM YÖNDEN VE BAŞKAN TOSYALI BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
Son Güncelleme :

25 Temmuz 2019 - 11:42

132 views

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, basın mensuplarının toplumu bilgilendirme adına büyük bir görevi ifade etiğini belirtti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ile birlikte 24 Temmuz Gazeteciler ve basın bayramı dolayla, İskenderun Belediyesi 2’nolu sosyal tesisinde İskenderun’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltılı düzenlenen basın toplantısında bir araya geldi.

BASINIMIZ ÖNEMLİ GÖREVLER YAPIYOR

Basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlardan biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Basınımız kentimizde ve bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağladığı gibi, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına da önemli katkılar sunmaktadır. Kamu yararını gözeterek vatandaşların yalnızca gerçeği öğrenmesine çalışan ve bu işi yaparken gazetecilik mesleğinin gerektirdiği ilkelere uyan bir habercilik anlayışı, toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine de büyük katkı sağlamaktadır. Bu vesile ile Basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum ” dedi.

HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ

Sevgili İskenderunlu hemşerilerimize en iyi hizmeti verme gayretinde olduklarının altını çizen Başkan Fatih Tosyalı,” Sayın Kaymakamımızla, diğer kamu kurum ve kuruluşlar ile halka hizmet noktasında sürekli görüş alışverişinde bulunuyoruz. Ortak çalışmalar faaliyetler yapıyoruz. Çünkü hepimizin amacı bir, oda kıymetli hemşerilerimize hizmet etmektir ”diye konuştu.

Görev geldikleri ilk günden bugüne kadar birçok çalışmaya imza attıklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı, şöyle konuştu:

SORUNLARI ORTAK AKIL ÇERÇEVESİNDE ÇÖZÜYORUZ

” İlk önce acil sorunları ele aldık. Gerekli tespitleri yaptıktan sonra ilgili müdürlüklerimize sorunların bir an önce çözülmesi talimatını verdik. Sık sık vatandaşlarımızla, basın mensuplarımızla, sivil toplum kuruluşlarımıza görüşüyor, sorunları ortak akıl çerçevesinde çözüyoruz. En büyük sorunlarımızdan biride trafik sorunu bu sorunu da ilgili kurumlar büyükşehir ilgili odalar ile görüşerek çözeceğiz. Battı-Çıktı ile ilgili yeni düzenlemeler yapılacak. Bu konu da bazı giriş –çıkış noktaları yapılması planlanıyor. Bu sorunu da Allah’ın izniyle hep birlikte çözeceğiz.

NÜFUS KAYDINIZI İSKENDERUN’A YAPTIRIN

Bir başka önemsediğim bir konuda İskenderun’un nüfusu. Kaç yıldır 250 Bini geçemedik. Yaklaşık 248 Bin nüfusumuz var. Buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. İlçemizde görev yapan kamu görevlilerine, üniversiteli gençlerimize ve ilçe dışında nüfuzu kayıtlı olan hemşerilerimize sesleniyorum; lütfen nüfus kaydınızı İskenderun’a yaptırın. Bu devletten iller Bankası’ndan ek gelir demek. Daha fazla hizmet demektir.

ÖNEMLİ PROJEERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

İskenderun’da önemli projeleri hayata geçireceğiz. Kısa orta ve uzun vadede yapacağız projeler var. Çünkü yer tahsisleri, kurumlar arası yazışmalar devirler teslimler, projeler yapım işleri bunları hep bir süreç. İskenderun’a bisiklet yolu yapacağız. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Anıt alanında sahilde ve kentin birçok noktasında önemli projeler planlanmakta. Projeler olgunlaştıkça kamuoyuna bilgiler verilecek. Şundan kimsenin şüphesi olmasın. İskenderun’u hak ettiği yere getireceğiz. İskenderun’un gelişmesi kalkınması, sosyal ve kültürel ve spor alanında adından söz edilen bir şehir haline getirmenin gayretini veriyoruz. İskenderun’a değer”

İSKENDERUN’A DEĞER

Daha sonra konuşan İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ise tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve basın bayramını kutlayarak ilçede devam eden kamu yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından toplantı soru-cevap şeklinde devam etti.

Son olarak Kaymakam İskender Yönden ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirerek bu anı ölümsüzleştirdiler.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.