Hacıoğlu: Gazi meclisimizin kuruluşunun 102. Yılı kutlu olsun « Hatay Yeni Haber Gazetesi

14 Nisan 2024 - 07:05

Hacıoğlu: Gazi meclisimizin kuruluşunun 102. Yılı kutlu olsun

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

reklam
Hacıoğlu: Gazi meclisimizin kuruluşunun 102. Yılı kutlu olsun
Son Güncelleme :

22 Nisan 2022 - 13:31

138 views

Hacıoğlu: Gazi meclisimizin kuruluşunun 102. Yılı kutlu olsun

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

 

Başkan Hacıoğlu mesajında; “Bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin güvencesi, milli iradenin tecelligahı Gazi Meclisimizin kuruluşunun 102’inci yıl dönümünü kutlamanın haklı sevinci ve gururunu yaşıyoruz. Vatan topraklarının işgal edildiği bir dönemde Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ şiarıyla 23 Nisan 1920 günü dualarla açılan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, istiklal ve istikbal mücadelemizin öncüsü olmuş, Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda özgürlük meşalesi burada yakılmıştır. Gazi Meclisimiz, milletimizin var olma mücadelesinde kendi azim ve kararlılığıyla çözüme ulaşmasının en büyük örneklerinden biridir. Türkiye Büyük Millet Meclisi; Vatan ve Bayrak sevgimizin, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin timsalidir. Her yıl coşkuyla kutladığımız 23 Nisan günü bizlere, milletimizin her şey bitti denilen bir anda külleri üzerinden yükselen bir anka kuşu gibi yeniden doğuşunu hatırlatır. 23 Nisan günü, inanç olduğu müddetçe önümüzde hiçbir engelin duramayacağını gösteren en önemli gündür.

23 NİSAN MAZLUM MİLLETLERE ÖRNEKTİR

Aynı zamanda bugün, dünya barışının her zaman en temel hedef, istikametinse bu ideali gerçekleştirmek olduğunun altını çizmeliyim. Devletimiz 23 Nisan gününü tebessümüyle hayatı güzelleştiren dünya çocuklarına armağan ederek, bütün çocukların huzur, barış ve güven ortamında yaşamaları için demokrasinin özümsenmesi gerektiğine vurgu yapmış, bu doğrultuda geleceğe yürürken herkesin üzerindeki sorumluluğu yerine getirmesinin ehemmiyetine dikkat çekmiştir. Çocuklara verilen değerin en güzel tezahürü; sadece milletimize değil, dünyadaki bütün mazlum ve sömürge altındaki milletlere ilham kaynağı olan 23 Nisan ruhu ilelebet yaşayacak ve milletimiz var oldukça Gazi Meclisimiz de varlığını sonsuza dek sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 102. kuruluş yıldönümünü ve bütün dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehit, gazi ve geçmiş büyüklerimizi rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.