GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Uygun; İş Dünyası Sanayi Devrimine Hazır! « Hatay Yeni Haber Gazetesi

19 Nisan 2024 - 21:29

GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Uygun; İş Dünyası Sanayi Devrimine Hazır!

Türkiye’nin kendi üreteceği %100 yerli otomobile sahip olmalı talimatıyla başlatılan çalışmalar içerisinde firmalar start aldı.

reklam
GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Uygun; İş Dünyası Sanayi Devrimine Hazır!
Son Güncelleme :

11 Eylül 2022 - 17:03

4.325 views

GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Uygun;
İş Dünyası Sanayi Devrimine Hazır!

Türkiye’nin kendi üreteceği %100 yerli otomobile sahip olmalı talimatıyla başlatılan çalışmalar içerisinde firmalar start aldı.

Reklam

İhracatçıların sanayicilerin yeni rekabet ortamı ile baş edebilmesi için yenilikçi olması gerekiyor, bu kapsamda 2023 vizyonunda dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmayı hedefleyen ülkemiz yeni ufuklara ilerlerken GÜÇSİAD, Türkiye için üreten, çalışan ve ekonomiye katma değer sağlayan iş adamlarının sesi olarak çalışmalarına devam ediyor. Yenilikçiliğe dönük ekonomi politikaları olmadan uluslararası rekabette avantaj sağlamanın mümkün olmadığını belirten GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Sabahattin Uygun, “KOBİ’lerimizin teknoloji ve altyapı olanaklarını artırarak üretim yapılarını yeniden dizayn etmeleri gerekiyor. Kesinlikle yerli otomobil yedek parçalarının Hatay’da üretilmesi Özellikle sanayimizin bu bölgede hareket getireceği istihdamda büyük katkı sağlayacağıdır” dedi.

Reklam

‘Hedeflerimiz İçin Üretim ve Ticaret Trendini Şekillendirmeliyiz’
Gelişmekte olan ülkeler için fırsatlar sunan Endüstri 4.0 sistemi ile ilgili açıklama yapan GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Sabahattin Uygun, “Artık gecemizi gündüzümüze katıp daha fazla çalışma vakti. Bunu yaparken web teknolojileri, otonom üretim sistemleri ve uluslararası ticaretteki dönüşümleri yakından takip ederek hızlı tepkiler vermeliyiz. 2023 yılı hedeflerimiz için hem devletimizin hem de biz iş dünyasının geleceğin üretim ve ticaret trendini şekillendirmekten başka çaresi bulunmamaktadır. Sanayi’de verimliliği arttıran ve üretim maliyetlerini düşüren Endüstri 4.0 sistemi başarıyla hayata geçirildiği takdirde Türkiye orta gelir tuzağından kurtulacak ve gelişmiş ülkeler arasına girecektir” diye konuştu.

Reklam

http://www.asitemizlik.com.tr, Bu Reklam Linki ile firmamıza başvuru yapanlara firmamız tarafından %10 indirim yapılacaktır.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.